Yönlendirmeli reklam virüsü en kötü ne yapabilir? Şifre çalar mı?

Reklam çıkar çıkmaz kapatıyorum. Reklamlara tıklamıyorum. Facebook'a filan yönelendiriyo bazen, şifremi girmiyorum.  Virüs taramasıyla silinmedi. Tarayıcıyı sıfırlamak için yer imlerini, eklentileri yedeklemem gerek, şimdi buna vaktim yok ama virüsün şifre çalma riski varsa vaktimden feragat edip uğraşabilirim :/

Edit: Yaklaşık 1 ay önce bulaştığı için geri yükleme noktası yok.

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Reklam zararlıları şifre falan çalmaz, bununla alakalı rahat olabilirsin.

    Ama sisteminde başka zararlı yazılımlarda olabilir. Tedbirli olmalı antivirüs haricinde alttaki diğerleriylede gecikmeden sistemi taratmalısın:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Eğer yeterli olmazsa daha sonra (ilk fırsatta) tarayıcı sıfırlamalarınıda yaparsın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Google Chrome uzantılardan AdBlock yükleyip reklamları engelletebilirsin.Kolay gelsin

      fle4 fle4 (1)