Yontoo nedir? Yontoo virüs mü?

Bilgisayarınızda  yüklü olan programlar arasında Yontoo adında bir uygulama görebilirsiniz. Muhtemelen bu uygulamayı siz yüklemediniz. Peki bu uygulama nasıl geldi?

Yontoo nedir? Yontoo programını kaldırmalı mıyım?  Yontoo virüs mü?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yontoo nedir?

    Yontoo potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan biridir. Bilgisayarınıza ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir. Bir reklam yazılımıdır.

    Yontoo programını kaldırmalı mıyım?

    Yontoo programını kaldırmanız tavsiye edilir. Arka planda çalışır ve bilgisayarınızın kaynaklarını gereksiz yere tüketir. Sonuç olarak internette gezinirken istenmeyen reklamlar ile karşılaşırsınız. Aynı zamanda gezdiginiz siteler ile ilgili bilgileri toplar ve bunu reklam amaclı kullanır.

    Yontoo virüs mü?

    Yontoo virüs değildir. Teknik olarak virüs demek doğru olmaz. Fakat istenmeyen bir yazılımdır ve kaldırılması uygundur.

    Yontoo  programını nasıl kaldırırım?

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Bilgisayarınıza yüklü programlarda Yontoo  programını bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.

      delta-homes.com nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Yontoo istenmeyen yazılımı kendi uninstall yani kaldırma programına sahiptir bu şekilde kaldırabilirsiniz.

    murat murat (12492)