yorum puanlama sistemi

Merhaba,

asp.net mvc ile yorum puanlama sistemi yapmak istiyorum aşağıdaki örnek görüntüdeki gibi bunu yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim nasıl bir veritabanı modeli oluşturmalıyım?

kordon35 kordon35 (18)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yorumların olduğu bir tablon olacak
    Yorumlar tablosu

    • Id
    • Gonderi_Id (Soru, forum gönderisi vb)
    • Yorum
    • Yorum_Yapan_Id
    • Tarih
    • Skor ( Aşağı - Yukarı oy farkı)

    Oylamaların olduğu bir tablo oluşturabilirsin:

    • Id
    • Yorum_Id
    • Oy_Tur_Id
    • Uye_Id
    • Tarih

    Oylamanın türlerini sakladığın bir tablo olabilir:

    • Id
    • Oy_Tur (Yukar, Asagi)

    İhtiyacına göre daha geliştirebilirsin.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Peki tablolar arasında ilişki nasıl olacak, yorumlar tablosundaki Skor ( Aşağı - Yukarı oy farkı) ve Oylamanın türlerini sakladığın tablodaki Oy_Tur (Yukar, Asagi) nasıl bir veri türü girişi yapılacak birazdaha açıklayabilir misiniz kordon35 4 yıl önce
    • Oy_Tur tablosunda oymaların türünü tutacaksın. Yukarı Oy, Aşağı oy gibi iki tür şuan senin senaryonda yeterli. Kullanıcı aşağı oy kullandı diyelim bunu Oylamalar tablosuna kaydedeceksin. Aşağı oy kullanan yukarı oy kullanamayacak gibi kuralları sen belirleyeceksin. Her oylamadan sonra skoru hesaplayıp Yorum tablosundaki skor alanını güncelleyeceksin. alattin 4 yıl önce

    Peki tablolar arasında ilişki nasıl olacak, yorumlar tablosundaki Skor ( Aşağı - Yukarı oy farkı) ve Oylamanın türlerini sakladığın tablodaki Oy_Tur (Yukar, Asagi) nasıl bir veri türü girişi yapılacak birazdaha açıklayabilir misiniz

    teşekkürler..

    kordon35 kordon35 (18)