Yorumlarda Sorun Var !

Mesela Ben bir soruya veya cevaba yorum yaptığımda heryere yorum ayrıcalığını kazanmış olmanız gerekiyor diyor.Ama heryere yorum ayrıcalığı 0 güvenirlik nasıl düzeltebilirim ?

gmemir gmemir (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güvenilirlik nedir?

    Güvenilirlik, zor kazanılan ve sizin ne kadar güvenilebilir olduğunuzu gösteren, diğer üyelerin sayesinde kazandığınız puandır. Sitenin temel kullanımında; cevap yazmak, soru sormak gibi özellikler için güvenilirlik puanı gerekmemektedir. Fakat puan kazandıkça başka ayrıcalıklar kazanabileceksiniz. Puan kazanmanızın temel yolu iyi, nitelikli sorular sormak ve yararlı cevaplar vermektir. Diğer üyeler sizin gönderilerinize oy vererek güvenilirlik kazanmanızı (veya kaybetmenizi) sağlayacaklardır.

    • Cevabınız olumlu yönde oylandığında +10 güvenilirlik
    • Sorunuz olumlu yönde oylandığında +5 güvenilirlik
    • Cevabınız doğru cevap olarak kabul edildiğinde +15 güvenilirlik (Kabul edene de +2 güvenilirlik)
    • Kendi sorunuza yazdığınız cevabı kabul ettiğinizde +3 güvenilirlik
    • Sorunuz favorilere eklendiğinde +1 güvenilirlik
    • Sorunuz olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik
    • Cevabınız olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik (Oylayana da -1 güvenilirlik)

    Ayrıcalık nedir?

    Ayrıcalık, kazandığınız güvenilirlikle sitemizde faydalanabileceğiniz ekstra özelliklerdir. Kazandığınız güvenilirlikle edinebileceğiniz ayrıcalıklar:

    candan candan (4301)