You'll need a new app to open this ms-gamingoverlay hatasının çözümü nedir?

Windows'ta oyun oynarken bir tuş kombinasyonu yaptığımda You'll need a new app to open this ms-gamingoverlay (ms-gamingoverlay'ı açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız olacak) uyarısı alıyorum.

Look for an app in the store (Mağazada bir uygulama arayın)

Bu uyarı Windows güncellemesinden sonra ortaya çıktı.  ms-gamingoverlay uyarısını nasıl ortadan kaldırırım?

hakan hakan (15394)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    You'll need a new app to open this ms-gamingoverlay hatasının çözümü

    You'll need a new app to open this ms-gamingoverlay hatası alıyorsanız hatanın çözümü için şunları yapın:

    Çözüm 1:

    You'll need a new app to open this ms-gamingoverlay hatasının çözümü için ilk olarak bunu deneyin. En basit çözümü budur. Sorun devam ederse ikinci çözümü deneyebilirsiniz.

    1. Arama bölümüne Oyun çubuğu yazın.
    2. Çıkan sonuna tıklayın. Oyun çubuğu ekranı açılacaktır.
    3. Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğu kullanarak yayınlayın. seçeneğini kapalı konuma getirin.

    Çözüm 2:

    Bu çözüm biraz daha karmaşıktır. Bazı klasörleri silmeniz gerekiyor. Ama bu klasörlerden bazıları kullanımda olduğu için hata alabilirsiniz. Bu durumda görev yöneticisi üzerinden bu işlemleri sonlandırmanız gerekiyor.

    1. Bilgisayarı yönetici olan bir hesapla açın.
    2. Bilgisayarınızda şu klasöre gidin:
      C:\Kullanıcılar\ <kullanici adiniz> \ AppData \ Local \ Packages
      Burada AppData klasörü gizlidir. Bu sebepten görüntülenmeyebilir. AppData klasörüne kolayca erişmek için şu çözümden yararlanabilirsiniz: Windows 10'da AppData klasörüne nasıl girerim?
    3. Bu klasördeki her şeyi silin. Bazı klasörlerde hata alabilirsiniz, bunu gözardı edin.
    4. Bazı klasörlerde hata alabilirsiniz. Görev yöneticisini açın ve silinemeyen klasörler eşleşebilecek işlemleri seçin görevi sonlandırın. Silme işlemini tekrar deneyin.
    5. Power Shell'i yönetici olarak çalıştırın: Powershell yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    6. Daha sonra şu komutu uygulayın:
      Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

      Bu işlem biraz vakit alabilir. Sabırla bekleyin. İşlem bittiğinde sorun düzelmiş olmalı.

    hakan hakan (15394)