Youndoo.com kaldırma

Youndoo.com nedir?

Youndoo.com virüs mü?

Youndoo.com nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youndoo.com kaldırma

    Youndoo.com nedir?

    Youndoo.com bir tür tarayıcı korsanı web sitesidir. Tarayıcı korsanı, tarayıcı ana sayfasını ele geçiren, ana sayfanınızı değiştiren web siteleridir.

    Youndoo.com gibi web siteleri ücretsiz programlar ile birlikte gelir.  Kullanıcılar bir program indirmek istediklerinde, özellikle oyun, internet üzerinde arama yaparlar. Arama sonucunda listelenen pek çok site sahte indirme linkleri barındırır.  Sahte indirme linklerine tıkladığınızda indirmek istediğiniz dosya yerine tamamen başka bir program indirilir.

    Bu program Youndoo.com gibi tarayıcı korsanı web sitesini bilgisayarınıza yerleştirir ve istenmeyen pek çok program yükler.

    Youndoo.com virüs mü?

    Youndoo.com reklam ve para kazanma amacı güder. Virüs olmamakla birlikte Youndoo.com ile gelen reklam yazılımları bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Genelde tarayıcı korsanı web siteleri tek başına hareket etmez. Reklam yazılımları ile birlikte gelir. Bu da bilgisayarınızı virüsler gibi yavaşlatır.

    Youndoo.com nasıl kaldırılır?

    Youndoo.com kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlılardan arındırmanız gerekiyor.

    Öncelikle bilgisayarınızı virüs ve reklam yazılımlarından arındırmak için şu Emsisoft anti-malware ile tarayın:

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Daha sonra tarayıcınızı temizlemek için Adwcleaner kullanın:

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Her iki yazılımda ücretsizdir. Bu uygulamaları temizleme işlemi bittikten sonra kaldırabilir veya bender durumla karşılaştığınızda kullanmak için tutmaya devam edebilirsiniz.

    Programları anladıldığı gibi kullanırsanız Youndoo.com kaldırma sorunsuz şekilde tamamlanacaktır. Bunun yanında bilgisayarınızdaki diğer zararlı yazılımlar da temizlenecek ve bilgisayarınız hızlanacaktır.

    hakan hakan (15394)