YouNow Canlı Yayını Geriden Geliyor

arkadaşlar merhabalar ben younow'da yayıncıyım ve arada yayınlar izliyorum 1.5 yıldır kullanıyorum fakat nerdeyse 2 haftadır bir sorunla karşı karşıyayım yayınlarımı rahat donmadan eskisi gibi yapa biliyorum ancak yayın izleyemiyorum yayınlar donmuyor ama arkadan geliyor mesela bir yayıncı bilgisayar konusu açtı ben o konu hakkında yazıyorum ben yazıyorum bi bakıyorum chate konu değişmiş bazen yayınlar o kadar arkadan geliyorki sanki bir filmde duraklatıp başlatma olayı gibi yayın normale geçiyor ondan sonra gene arkaya kayıyor bütün yayınlar böyle internet hızımda sorun yok çünkü eskisiyle aynı interneti kullanıyorum ve burda akk yok aylık sınırsız kullana biliyorum Azerbaycandayım ben internet hızınada baktım eskisiyle aynı ve başka canlı yayın sitesindede aynı sorunu yaşıyorum aygıt yöneticisinden ağ aygıtımıda güncelledim bu sorunun kaynağı sizce ne ola bilir ne yapmalıyım bir bilgisi olan birşey yazarsa memnun olurum

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Internet üzerindeki canlı yayınların birçoğu (belki de hepsi) gecikmeli gelir.Örneğin bir TV yayını uydu alıcısı ve bilgisayar ile karşılaştırıldığında arada 7-10 saniye kadar farklar olabilir, hatta daha da üzerine çıkabilir.Bu önbellek ile ilgili bir durum.Gelen yayın ilk olarak disk veya ram hafızasında tutuluyor ve size 5-10 saniye sonra veriliyor.Önbellek sayesinde internet hızının yavaşlaması ve kesinti zamanlarında size önbellekten veri aktarmak ve bu süre zarfında sizin bu olumsuzluktan etkilenmemenizi veya daha az etkilenmenizi sağlamak.

    Bazı durumlarda önbellek seviyeleri ayarlanabiliyor.Tarayıcıların önbellekleklerini özel ayarlar ile arttırmak veya azaltmak mümkün olabiliyor.Ancak bu kadar detaya inmenin bence hiçbir önemi olmayacaktır.Çünkü çoğu kullanıcı varsayılan değerlerde kullanıyor ve sorun yaşamıyor.

    Şuanda test amaçlı olarak YouNow yayını açıp izledim ve chat ile görüntünün uyuştuğunu bir problem olmadığını gördüm.Sizde de bu durum, eğer bilgisayar ayarlarında bir değişiklik olmadıysa yaşanmaması gerekiyor.YouTube üzerinde bir canlı yayın ile test yaparak durumu karşılaştırabilir misiniz? Ayrıca YouNow üzerinde bir önbellek ayarı da yok ve bu durum ayarlanmıyor.Yaşadığınız zamanda YouNow üzerinde bir sorun oluşmuş ta olabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim detaylı bir açıklama olmuş nizi666 7 yıl önce

    ?

    nizi666 nizi666 (179)