Your Video Player might be outdated uyarısı

Merhaba,

İnternette gezinirken bir süredir ara sıra aşağıda resmini koyduğum ekran açılıyor. Uyarı veriyor ve kendi kendine bir şeyler indiriyor. Bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir mi?

Aldığım uyarı şu şekilde:

Recommended

You are currently browsing the web with Google Chrome and it is recommended that you update your video player to the fastest version available.
Please update to continue.

Sayfada bir tek Tamam butonu ve X butonu var.

Your Video Player might be outdated

Tamam'a tıkladığımda Setup.exe diye bir dosya indirmeye başlıyor. X butonuna tıkladığımda ise:

You are currently browsing the web with Google Chrome and your Video Player might be outdated

Please update to the latest version for better performance

       Superior HD Video Streaming and Hardware Acceleration
       Download Any Movies, Shows or Video Clips
       Critical Security Patch and Bug Fixes
       Richer, more immersive user experiences

diye bir yazı bulunan sayfa açılıyor.

Your Video Player Your Video Player might be outdated uyarısı virüs mü?

Your Video Player might be outdated kaldırma nasıl yapılır?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Your Video Player might be outdated. Please update to the latest version for better performance hatasından kurtulmak için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız.

    Malwarebytes anti-malware ile Your Video Player might be outdated. Please update to the latest version for better performance virüs temizleme

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.
    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Son olarak tarayıcılarınızı sıfırlayarak Your Video Player might be outdated hatasından kurtulabilirsiniz.

    Aşağıdaki tarayıcılardan hangisini kullanıyorsanız, Chrome, Firefox, Internet Explorer onu sıfırlayın. Hepsini kullanıyorsanız hepsini teker teker sıfırlayın

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Tarayıcılarınızı resetledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra Your Video Player might be outdated hatasından kurtulacaksınız.

    hakan hakan (15394)