Yoursites123.com kaldırma

Yoursites123.com nedir?

Yoursites123.com nasıl kaldırılır?

Yoursites123.com bilgisayarıma nasıl yerleşti?

Yoursites123.com virüs mü?

hakan hakan (15409)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yoursites123.com​ nedir?

    Yoursites123.com​ sitesi tarayıcı korsanı bir sitedir. Ücretsiz programlar ile Google Chrome gibi tarayıcılara yerleşir.

    Chrome tarayıcısının ana sayfasını değiştirir. Yoursites123.com​  sitesi yahoo arama motoru üzerinden aramaları gerçekleştirir.

    Yoursites123.com​ virüs mü?

    Yoursites123.com​ sitesi virüs değil tarayıcıya yerleşen ve varsayılan arama moturunuzu değiştiren bir sitedir. Google aramalarını kendi sitesine yönlendiren bir yönlendirme sitesidir.

    Yoursites123.com​ virüs değilse bile bilgilerimi çalabilir mi?

    Yoursites123.com​ aramada kullandığınız kelimeleri, yaptığınız aramaları, kayıt altına alabilir. Daha tehlikelisi sizi farklı arama sonuçlarına yönlendirebilir. Örneğin Garanti Bankası diye arattığınızda arama sonuçlarını değiştirerek sizi farklı bir siteye yönlendirebilir. Bu sebepten Yoursites123.com​ gibi siteler virüs olmasa bile tehlike oluşturabilir.

    Yoursites123.com​ bilgisayarıma nasıl bulaştı?

    Son dönemlerde bilgisayarınıza ücretsiz bir yazılım yüklediyseniz bilgisayarınıza bu yazılım ile Yoursites123.com​ sitesi yerleşmiş olabilir.

    Örneğin Unlocker adlı programı yüklediyseniz bu program ile gelen reklam yazılımları ile bilgisayarınıza bulaşmış olma ihtimali çok yüksektir.

    Yoursites123.com​ kaldırma

    1. Öncelikle Yoursites123.com​  ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz ücretsiz programları kaldırın. Örneğin Unlocker programı.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı AdwCleaner ve Malwarebytes ile taratın.
    3. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin. Linkte anlatıldığı gibi çalıştırın.
    4. Adwcleaner ile tarama bittikten sonra bilgisayarınızı Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    5. Google Chrome'u son olarak sıfırlayın.

    Google Chrome'u sıfırlamak:

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Bu işlemlerden sonra Yoursites123.com​ kaldırma işlemi tamamlanacaktır. Bilgisayarınızdan Yoursites123.com​ ve uzantıları silinecektir.

    hakan hakan (15409)