Youtube 404 Not Found hatası

Youtube'a girmek istediğimde 404 Not Found - nginx hatası alıyorum. Youtube'a giremiyorum.  Diğer sitelerde sorun yok. Sadece Youtube'a girerken 404 Not Found hatası alıyorum.

Youtube 404 Not Found hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube  404 Not Found nginx hatasının çözümü nedir?

    Google Chrome üzerinden  Youtube' girerken 404 Not Found nginx hatası alıyorsanız ve Youtube açılmıyorsa çözüm için aşağıdakileri yapın.

    Çözüm 1: Uzantıları kaldırın, DNS ön belleğini temizleyin.

    Bu durum özellikle Avast veya benzeri antivirüs kullanan kullanıcılarda, Google Chrome'a eklenti yükleyen kullanıcılarda karşınıza çıkabilir.

    1. Google Chrome üç çizgi şeklindeki menüsünü tıklayın. Sağ üst köşede.
    2. Diğer Araçlar > uzantılara girin.
    3. Avast eklentisi veya başka eklenti varsa silin.

    Daha sonra DNS ön belleğini temizlemeniz gerekiyor.

    1. Çalıştıra CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Komut isteminde  ipconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın.

    Şimdi Google Chrome üzerinden Youtube'a girmeyi deneyin. Sorun çözülmüş olacaktır.

    Youtube  404 Not Found nginx hatası youtube  kaynaklı bir hata değildir. Google Chrome, Firefox gibi tarayıcılara yüklenen eklentilerden kaynaklanabilir. Bu eklentilerin, uzantıların silinmesi sorunu çözecektir.

    Çözüm 2: VPN Kullanıyorsanız sunucu değiştirin ya da VPN yazılımını kapatın

    Bazen VPN yazılımları  404 Not Found nginx hatasına sebep olabilir. VPN sunucuları zaman zaman yoğunluktan veya teknik sorunlardan dolayı hataya sebep olur. Eğer VPN kullanıyorsanız ve bu tür bir hata alıyorsanız ilk yapmanız gereken şey VPN yazılımını kapatmak olmalıdır. VPN yazılımını kapattığınızda YouTube normal çalışıyorsa, hata almıyıyorsanız o zaman sorun VPN yazılımında demektir.  VPN yazılımlarında çoğu zaman birden fazla sunucu ve ülke tanımı vardır. Farklı ülke, sunucu deneyebilirsiniz. Belki sizin bağlı olduğunuz sunucu teknik bir sorun yaşıyor olabilir. Bir kaç saat sonra tekrardan VPn yazılımını kontrol edebilirsiniz. Sorun düzelmiş olabilir.

    Çözüm 3: Farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin

    Eğer Google Chrome kullanıyorsanız ve  404 Not Found nginx hatası alıyorsanız Youtube sitesine farklı bir tarayıcı ile girmeyi deneyin. Mesela Firefox, Opera, Edge gibi tarayıcılar üzerinden girmeyi deneyin. Belki tarayıcı kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda farklı tarayıcı kullanmak sorunu çözecektir.

    murat murat (12492)