Youtube abone azalma sorunu

Youtube kanalımda aniden abone sayımda bir düşme oldu. Neden olduğunu anlayamadım ama bir anda 50 kişilik bir azalma oldu. Mesela abone sayım 1000 gösteriyordu. Bugün baktım 950 olmuş. Ne olmuş olabilir? Neden abone sayım birden düştü?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube yardım saysadında abone azalması ile ilgili şöyle diyor. Bir kanalın abone sayısı aşağıdaki 3 sebepten aniden azalır:

    • Aboneler kendi isteği ile kanalı takip etmeyi bırakmış ya da abonelikten çıkmış olabilir
    • Kanalınızsa spam içerikli aboneler varsa Youtube ara ara bunları kaldırır. Spam içerikli abone demek satın alınmış bot hesaplar demek
    • Kapatılan hesaplar Youtube tarafından kaldırılmıştır

    Durum budur. Yaptığım araştırmada bunları buldum. Muhtemelen hesabındakş bot ve kapatılan hesaplar kaldırıldı bu yüzden bir düşme yaşadın.

    murat murat (12492)