Youtube abone satın almak Youtube politikalarını ihlal eder mi?

 Bu Youtube abone satın alma işlemi Youtube politikasına uygun mudur? İlerleyen zamanlarda kanalın engellenmesine sebep olabilir mi?

Youtube abone satın alma youtube  politikasına uygunmudur kanalın kapanmasına sebeb olurmu

gkha gkha (11)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Abone satın alma gibi işlemler hem Instagram hem de Youtube politikalarına aykırıdır. Abone satın aldığın zaman abone yönlendirmeleri script veya programlar ile otomatik yapılıyor.

    Yani kullanıcılar gidip bilinçli olarak senin kanalına abone olmuyorlar. Bir script veya program yetkileri alınmış gerçek veya sahte kullanıcıları senin kanalına abone yapıyor.

    Bu sebepten bu Youtube politikalarının ihlali anlamına gelir. Kanalın kesin kapanır ya da kapanmaz diyemem. Youtube bunu fark ederse kanalına yaptırım geleceği kesin. Fark etmezse bir sorun olmaz. Bunun kesin bir cevabı yok.

    alattin alattin (16999)