Youtube Accelerator kaldırma

Youtube Accelerator virüs müYoutube Accelerator kaldırmaYoutube Accelerator temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Youtube Accelerator teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde ekranın sol tarafında sidebar yani kenar çubuğu olarak size reklam görüntüler. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Hangi sitede olursanız olun Youtube Accelerator size kenar çubuğu içerisinde Youtube Accelerator ibaresi ile metin reklamlar görüntüler.  Bazen bu reklamlar resim de olabilir.

Youtube Accelerator virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Pek çok kişi Youtube Accelerator'i reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.

Youtube Accelerator kaldırma, Youtube Accelerator temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Youtube Accelerator kaldırma ve Youtube Accelerator temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. Youtube Accelerator potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. Youtube Accelerator yazılımının Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırılması
  3. Adwcleaner ile Youtube Accelerator kaldırma ve temizleme
  4. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi
  5. HitmanPro ile Youtube Accelerator kaldırma ve temizleme
utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube Accelerator virüs mü?

    Youtube Accelerator teknik olarak virüs değildir fakat işletim sisteminizin derinliklerine erişebilen rootkit özellikleri, tarayıcı gaspçılığı gibi zararlı özellikler barındırır. Bu yüzden potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılır.

    Youtube Accelerator, genellikle bedava yazılımlarla birlikte gelir ve Youtube üzerinden video indirmenize yardımcı bir program gibi gözükür. Fakat bilgisayarınıza girdikten sonra reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Genellikle “Youtube Downloader HD”, “Fast Free Converter”, “Video Media Player 1.1″ ve “DVDX Player 3.2″ yazılımlarıyla birlikte bilgisayarınıza yerleşir.

    Youtube Accelerator'ın kaldırılması için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    Adım 1 :  Youtube Accelerator yazılımının kaldırılması

    Youtube Accelerator kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Youtube Accelerator ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      Youtube Accelerator ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Youtube Downloader HD, Fast Free Converter, Video Media Player 1.1, DVDX Player 3.2

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2 : Tarayıcıları sıfırlayarak Youtube Accelerator yazılımını temizlemek

    Tarayıcıları sıfırlamak için aşağıdaki linklerdeki adımları izleyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Chrome üzerinden uzantıları da temizlemek gereklidir. Bunun için Chrome'da sağ üstteki ikona tıklayınız ve Araçlar menüsünden Uzantılar'a tıklatınız. Burada Youtube Accelerator isimli bir uzantı görürseniz, yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırabilirsiniz.

    Adım 3 : Adwcleaner ile Youtube Accelerator kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Youtube Accelerator kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner Youtube Accelerator istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Youtube Accelerator ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Adım 5:  HitmanPro ile Youtube Accelerator kaldırma

    Son olarak Youtube Accelerator yazılımının kaldırıldığından emin olmak için HitmanPro yazılımını indirip tarama yapmalısınız. HitmanPro yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Bu adımların ardından Youtube Accelerator isimli yazılımdan kurtulmuş olacaksınız.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinden takip ederek destek verebilirsiniz: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    utkubayat utkubayat (885)