Youtube arama geçmişi nasıl silinir?

Youtube uygulaması arama geçmişi nasıl silinir?

Youtube internet sitesinden arama geçmişi nasıl silinir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube bütün dünyada en çok kullanılan video izleme sitesi olarak kullanışlı ve pratik olmaya devam ediyor.
    Youtube daha önce aradığınız video veya kullanıcıları saklayarak hem daha sonraki aramalarınızda karşınıza çıkarıyor hem de tekrar izlemek için geçmişinizde bulmanıza olanak sağlıyor.

    Ancak Youtube'un kullanıcılara bir kolaylık olarak sunduğu bu hizmet her zaman istenilen bir şey değil. Daha önceki aramaların, daha sonraki aramalarda, arama kısmına yazı yazarken karşımıza çıkması bazen istenilmeyen bir durum doğurabiliyor.

    Veya bilgisayarımızı biriyle paylaşıyorsak, o kişinin, bizim arama geçmişimizi görmesini istemeyebiliyoruz.

    Siz de Youtube arama geçmişinizi silmek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

    Youtube arama geçmişi nasıl silinir?

    Youtube arama geçmişinizi telefon uygulamasından silmek için:

    1. Youtube uygulamasını açın.

    2. Uygulamada üç nokta ikonuna tıklayın ve Ayarlar bölümünü açın.

    3. Ayarlar bölümünde Arama seçeneğini seçin.

    4. Arama geçmişini temizle butonuna tıklayın.

    Bu işlemden sonra daha önce yaptığınız aramalar silinecektir.

    Youtube arama geçmişini bilgisayar üzerinden silmek için:

    1. Youtube sitesine girin.

    2. Sol menüde bulunan Geçmiş yazısına tıklayın.

    3. Açılan sayfada Arama Geçmişi sekmesini seçin.

    4. Bir aramayı kaldırmak için sağ tarafında bulunan üç nokta ikonuna tıklayın ve Kaldır seçeneğini seçin.

    5. Tüm arama geçmişini silmek için Tüm arama geçmişini temizle butonuna tıklayın.

    Bu işlemlerden sonra Youtube arama geçmişiniz silinecektir.

    damlakoc damlakoc (1391)