Youtube'dan Altyazı Nasıl İndirilir? Kolay Adımlar!

Youtube videolarının alt yazılarını nasıl indirebilirim? Hangi programları kullanabilirim?

Nasıl Youtube videolarının alt yazısını indirebilirim?

bl4lev bl4lev (790)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube videolarının alt yazılarını indirmek oldukça kolay bir işlemdir. İşleminiz için öncelikle alt yazıların bulunduğu videoyu açmanız gerekmektedir.

    Adım 1: Videoyu açın ve alt yazılarını etkinleştirin.

    Youtube videolarının alt yazıları, videoyu izlerken sağ alt köşede bulunan "CC" düğmesiyle etkinleştirilir. Bu düğmeye tıklayarak alt yazıları açın ve videonun URL kopyalayın.

    Adım 2: Alt yazıları indirmek için bir araç kullanın.

    Alt yazıları indirmek için birçok online araç bulunmaktadır. Google'a "Youtube subtitle downloader" şeklinde arama yaparak bu araçlara erişebilirsiniz. Bu araçlar genellikle ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Örneğin, "youtube4kdownloader" gibi bir sitesini kullanabilirsiniz.

    Adım 3: Alt yazıları indirin.

    Araçlardan birini seçip, URL'yi yapıştırın ve indir butonuna tıklayın. İndirme işlemi birkaç saniye sürecektir.

    Adım 4: Alt yazıların formatını kontrol edin.

    İndirdiğiniz alt yazıların formatı SRT veya TXT olacaktır. Bu formatlar genellikle diğer alt yazı programları veya video düzenleme yazılımları tarafından desteklenmektedir. Örneğin TXT seçebilirsiniz hiç bir uygulama ve program indirmeden not defteri üzerinden açabilirsin.

    Sonuç olarak, Youtube alt yazılarını indirmek oldukça basittir ve herhangi bir özel yazılım yüklemeyi gerektirmez. Yapmanız gereken tek şey online bir araç kullanmak ve alt yazıları doğru formatta indirmektir.

    bl4lev bl4lev (790)
    10 ay önce cevaplandı