YouTube'dan ne kadar para kazanabilirim?

Merhaba. Youtube'a video yüklesem. İnternet'ten, sosyal medyalardan bulduğum videoları yüklesem. Telif hakkı sorunu olmasa, para kazanma aktif olsa, ne kadar para kazanabilirim? Sosyal medyadan bulduğum eğlence, TR altyazılı videolar vs.. yüklesem?

rulu rulu (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube'de özgün içerik üretmeden para kazanman çok zor. Telif sorununu göz ardı ediyorum. Bulduğun videolar muhtemelen zaten başkaları tarafından daha önceden yüklenmiş olacak. Reklam hesabını aktif edebilmen için ön koşul şu:

    Bir kanal, son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaştığında programa katılım için incelenir.

    Reklam alabilmek için önce bu şartları sağlaman lazım. Reklam gösterim başına ücretlendiriliyor. Örneğin 1000 gösterim 2TL gibi. Bu reklam ücreti de gösterilen reklamın türüne, reklam verene göre değişir. Yani 2TL rakamı çok değişkendir. Kabaca kafanda bir şetler oluşmuştur sanırım.

    Youtube'den para kazanmada "gösterim başına x tl gibi" sabit bir ücretlendirme yok.

    hakan hakan (15409)