YouTube'dan video indirince mkv iniyor, mp4 nasıl yapabilirim?

0

IDM ile Youtube'den video indirirken seçeneklerde uzantısı MKV olarak gözüküyor. Bu videonun MP4 olarak inmesini istiyorum.

Bu sorun chrome'de mesela "disable youtube html5 player" adlı eklentiyi kurarak çözülüyormuş. Fakat ben Opera kullanıyorum bu eklenti yok malesef Opera'da. Çözümü ne olabilir?

muvel muvel (307)
2 yıl önce sordu

  Toplam 3 Cevap


  0

  Bunu biraz araştırdım ama maalesef çözümünü bulamadım. Ama onun yerine başka bir önerim var. İndirmek istediğin videonun linkinde şöyle bir değişiklik yap:

  Örnek veriyorum link şu olsun: https://www.youtube.com/watch?v=jqUeM-Vd1R4

  Burada y harfinin başına ss koy, link şöyle olacak: https://www.ssyoutube.com/watch?v=jqUeM-Vd1R4

  Bu haliyle entera bastığında başka bir indirme sayfasına yönlendirileceksin. Buradan da video indirebiliyorsun. Buradan MP4 olarak indiriyor direkt.

  video indirme mp4

  omercik omercik (9358)
  2 yıl önce cevaplandı

   0

   format factory ile çeviri de yapabilirsin

   leone1907 leone1907 (16)
   2 yıl önce cevaplandı

    0

    IDM sitesinde bu durum  için şöyle bir açıklama yapılmış: " Bazı siteler tarayıcınıza otomatik olarak videoyu MKV formatında gönderirler, bu sayfada Firefox'u açarsanız mp4 formatında geldiğinini görürsünüz"

    Burada sorun IDM'de değil. Youtube örneğin videoyu MKV formatında gönderiyor. Bunun sebebi de MKV formatının daha kaliteli olması.

    Ayrıca Opera için Disable Youtube™ HTML5 Player eklentisi mevcut. Denemende fayda var:  Opera için Disable Youtube™ HTML5 Player indir 

    Deneyip bizi haberdar edersin.

    hakan hakan (14226)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Opera eklentisi çalışmadı zaten chorom'deki eklentiden farklı logosu yani bilemedim. Yukarıda ilk cevapta belirtildiği gibi SaveFrom.Net 'i kullanınca indirmeyi seçince mp4 halindeki videoyu IDM devraldı indirdim, böyle yapıyorum teşekkürler. muvel 2 yıl önce
    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol