YouTube'dan video indirince mkv iniyor, mp4 nasıl yapabilirim?

IDM ile Youtube'den video indirirken seçeneklerde uzantısı MKV olarak gözüküyor. Bu videonun MP4 olarak inmesini istiyorum.

Bu sorun chrome'de mesela "disable youtube html5 player" adlı eklentiyi kurarak çözülüyormuş. Fakat ben Opera kullanıyorum bu eklenti yok malesef Opera'da. Çözümü ne olabilir?

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bunu biraz araştırdım ama maalesef çözümünü bulamadım. Ama onun yerine başka bir önerim var. İndirmek istediğin videonun linkinde şöyle bir değişiklik yap:

    Örnek veriyorum link şu olsun: https://www.youtube.com/watch?v=jqUeM-Vd1R4

    Burada y harfinin başına ss koy, link şöyle olacak: https://www.ssyoutube.com/watch?v=jqUeM-Vd1R4

    Bu haliyle entera bastığında başka bir indirme sayfasına yönlendirileceksin. Buradan da video indirebiliyorsun. Buradan MP4 olarak indiriyor direkt.

    video indirme mp4

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      format factory ile çeviri de yapabilirsin

      leone1907 leone1907 (18)
      5 yıl önce cevaplandı

        IDM sitesinde bu durum  için şöyle bir açıklama yapılmış: " Bazı siteler tarayıcınıza otomatik olarak videoyu MKV formatında gönderirler, bu sayfada Firefox'u açarsanız mp4 formatında geldiğinini görürsünüz"

        Burada sorun IDM'de değil. Youtube örneğin videoyu MKV formatında gönderiyor. Bunun sebebi de MKV formatının daha kaliteli olması.

        Ayrıca Opera için Disable Youtube™ HTML5 Player eklentisi mevcut. Denemende fayda var:  Opera için Disable Youtube™ HTML5 Player indir

        Deneyip bizi haberdar edersin.

        hakan hakan (15409)
        5 yıl önce cevaplandı

        • Opera eklentisi çalışmadı zaten chorom'deki eklentiden farklı logosu yani bilemedim. Yukarıda ilk cevapta belirtildiği gibi SaveFrom.Net 'i kullanınca indirmeyi seçince mp4 halindeki videoyu IDM devraldı indirdim, böyle yapıyorum teşekkürler. muvel 5 yıl önce