YouTube'deki Kanalıma Filmin Sahnelerini Kesip Yüklersem Sorun Olurmu?

Youtube'deki kanalıma bazı filmlerin bir kısmını örneğin en iyi dövüş sahnesi, en iyi kaçış yada adamın muhteşem zekası gibi 5-10 dakikasını kesip koysam;

  • Telif hakkı yada başka yasal bir sorun olurmu?
  • Bir arkadaşım video bazı ülkelere engelleniyor yada yapımcı göstermene izin veriyor fakat reklam göstererek filmin sahibi senin kanalından para kazanıyor dedi. Bu şekilde videoların yayınlaması sorun olurmu?
lion lion (595)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Belki böyle yaparsan telif yemeyebilirsin. Ama videonun tamamını yayınlaman telif yeme olasılığını daha fazla arttırır. Dediğin gibi kısım kısım yayınlaman daha mantıklı olur.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      @farurhenho doğru demiş . böyle kesitleri koyarsan telif yeme ihtimalin düşer . fakat bir filmi parçalara böl ve öyle yükle.

      Örneğin :

      Hızlı Ve Öfkeli 7 : Film'in Başı (1/10)

      ​​

      malgibiolan malgibiolan (307)
      6 yıl önce cevaplandı

        film yayıncısının ne kadar alakalı olduğuna göre değişir bence bu olay. Ben bazen yiyorum bazen yemiyorum mesela. Görüntü sahibine göre değişiyor. Bazısı takmıyor bile, bazısı da yükledikten 10 dakika sonra hemen atıyor telifi :) Umarım şanslısındır

        semihs10 semihs10 (41)