YouTube geçmişi tamamen nasıl silinir?

YouTube Android uygulamasında arama geçmişini siliyorum ama silinmiyor, kendiliğinden geri geliyor. Ben YouTube geçmişini tamamen temizlemek istiyorum nasıl yapabilirim?

YouTube arama geçmişi nasıl tamamen silinir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    YouTube arama geçmişini nasıl tamamen silebilirim?

    Geçmişi silmeme rağmen neden geri geliyor?

    Telefonda YouTube geçmişini silmeniz rağmen hala geri gelmesi, geçmişin aynı zamanda Gmail hesabınıza da kaydolmasından kaynaklanır. YouTube'da eğer Gmail hesabınız açıksa, yaptığınız aramalar ek olarak Gmail hesabına da kaydolur. Bu nedenle Gmail hesabınızdaki geçmiş otomatik olarak YouTube'a da yansır. Android mobil telefonda YouTube geçmişini silmenin 2 farklı yolu vardır. YouTube geçmişini tamamen kökten silmenin yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

    YouTube arama geçmişini tamamen silme 1. Yöntem: YouTube uygulaması

    Eğer arama geçmişinden sadece birkaç şey silmek istiyorsanız bu yöntemi uygulamanız yeterli olur.

    1. Telefonunuzdaki YouTube uygulamasını açın.
    2. Üstteki arama butonuna tıklayın. Karşınıza YouTube arama geçmişiniz gelir.
    3. Buradan silmek istediğiniz arama geçmişine basılı tutun ve "Kaldır" seçeneğine tıklayın.

    youtube arama geçmişi

    YouTube arama geçmişini tamamen silme 1. Yöntem: Google hesabından geçmiş temizleme

    Eğer YouTube arama geçmişini tamamen, yani hiçbir yerde göremeyeceğiniz şekilde silmek istiyorsanız bu yöntemi uygulamanız gerekiyor.

    1. Gmail hesabınıza kaydolan geçmişe ulaşmak için bu linke tıklayın. Linki Chrome'de açın: https://myactivity.google.com/delete-activity
    2. Gelen sayfada "Tarihe göre sil" bölümünden hangi tarihlerdeki geçmişinizi silmek istediğinizi seçin.

      cihaz etkinliği sil

    3. Seçtikten sonra "Sil" butonuna tıklayın ve geçmiş silme işlemini onaylayın.

      geçmiş sil

    Bunu yaptığınız zaman YouTube geçmişi de dahil olmak üzere Gmail hesabınıza kaydolan her şey kalıcı olarak silinir. YouTube arama geçmişini de bu şekilde tamamen temizlemiş olursunuz. Yani artık geçmiş hiçbir yerde görünmeyecektir.

    omercik omercik (9418)