YouTube Go videoları nereye kaydediliyor?

YouTube Go'dan video indirdim ama telefonun galerisine gelmedi. YouTube Go videoları nereye kaydolur?

YouTube Go videoları nereye kaydediliyor?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    YouTube Go uygulamasını kullanarak indirdiğiniz videolar mp4, avi veya bildiğimiz video formatlarında inmiyor ve telefonun galerisinde doğrudan kaydolmuyor. Bu nedenle videoyu herhangi bir yere kopyalama/taşıma veya yedekleme yapamıyoruz.

    YouTube Go videoları nereye kaydediliyor?

    YouTube Go, videoları sadece kendisinin oynatabileceği bir şekilde sıkıştırıp öyle indiriyor. YouTube Go videoları Telefondaki Android > data dizininde uygulamanın klasörüne .exo formatında birkaç parça halinde kaydoluyor. Mesela 8.0 MB'lık bir video indirdiyseniz 4.0'er MB'lık iki farklı .exo dosyası olarak inebilir. Bu inen .exo dosyasını mp4'e çevirme gibi işlemler de maalesef yapılamıyor çünkü YouTube Go videoları kendine has bir yöntemle hem sıkıştırılıyor hem de şifreleniyor. Yani YouTube Go videoları sadece uygulama içindeki İndirilenler bölümünden izlenebilir.

    YouTube Go videoları hakkında daha detaylı bilgiyi YouTube Go'dan indirilen videoları yedeklemek mümkün mü? konusunda bulabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)