YouTube para kazanma devre dışı

Merhaba, ben kanalı 2014 tarihinde açmıştım. O zaman para kazanmayı etkinleştirmiştim. 1 - 3 yıl içerisinde videoları attım. Sonra bana Telif hakkı okulu sınavları çıktı, onları çözemedim, ara verdim kanala 10 ay, sonra YouTube abone yardımlaşma facebook gruplarına sordum, sağolasın gruptaki biri yardım ettim geçtim sınavı. Şimdide para kazanma devre dışı diyor ne yapmalıyım?

---

Ekleme

benim burada videom vardı o videoyu yanlışıkla sildim ve burası böyle oldu. Videoyu silmeden önce itiraz et linki vardı, itiraz etseydim keske. Ama geç oldu, sağlık olsun. Bende para kazanmak için Bağış linki oluşturdum.

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Youtube para kazanma özelliği devre dışı bırakıldıldıysa Google olası sebep olarak şunları yazmış:

    • Sahibi olmadığın videolardan para kazanmaya çalışmış olabilirsin (telif sorunları)
    • Para kazanma ölçütlerini karşılamayan videolardan para kazanmaya çalışıyor olabilirsin
    • Youtube spam ve Adsense politiklarını ihlal etmiş olabilirsin.

    İş Ortağı Programı Politikaları ihlal edildiğinde yine Youtube para kazanma devre dışı kalıyor.

    Eğer ben bunların hiç birin yapmadım dersen buradan itiraz edebilirsin: https://support.google.com/youtube/troubleshooter/2990415

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      16 Ocak 2018'de YouTube İş Ortağı Programı için yeni uygunluk koşullarını duyurdu. Youtube'de para kazanmayı aktif edebilmek için bir kanal, son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaştığında para kazanma programına başvurabiliyorsun. Öncelikle kanalının bu şartları sağlıyor olması lazım.

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Tamamda her kanalda Para Kazanma Etkinleştirme yazar bende devre dışı yazıyor. Tamamen para kazanma yok kapalı devre dışı giremiyorum. ilkaybaki16 5 yıl önce