YouTube telif ihlalinde para cezası uygulanır mı?

İnternette çince sitelerden bulduğum manga eve benzeri içerikleri Türkçe'ye çevirip youtubede video olarak yayınlıyorum .

(Manga %95 resimden oluşan bir şey)

Türkçe'ye çevirdiğim bu içeriklerden Manga'nın sahibi bana telif atabilir mi?

Eğer telif atarsa olabilecek senaryolar nelerdir?

Videonun Kaldırılmasına ek olarak herhangi bir para cezası alır mıyım?

Bunu sormamın sebebi bir youtuber kullandığı şarkının telifli olmasından dolayı sahibinin şikayeti üzerine ayrıca para cezası ödemek zorunda kaldığını iddia ediyordu.

hakanqq hakanqq (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim bildiğim YouTube'da telif hakkı olayında herhangi bir cezai işlem uygulanmıyor. Sadece YouTube videoyu kaldırıyor veya en kötü ihtimal kanalı kapatıyor. Ama yok bulunduğun ülkenin yasalarında telif hakkı durumu farklılık gösteriyorsa onu bilemeyeceğim. Belki o bahsettiğin kişi mahkemeye falan verilmiştir o yüzden para cezası ödemek zorunda kalmıştır.

    omercik omercik (9418)