YouTube üzerindeki internet hızımı öğrenebilir miyim? YouTube hızını ölçmek

YouTube üzerindeki internet hızımı öğrenebilir miyim?

YouTube hızını nasıl ölçebilirim?

YouTube de videolarım hangi hızda yükleniyor?

YouTube istatistiklerine nereden bakabilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    YouTube üzerinden video izlerken internet hızının ne kadar kullanılabildiğini öğrenebilirsiniz.Bu sayede YouTube nin internetinizin ne kadarını kullandığını ve videoların hangi hızda yüklenildiğini göreceksiniz.

    YouTube üzerinde bazı zamanlarda video izleme de sıkıntılar olabiliyor.Örneğin Türkiye'de YouTube nin bant genişliklerinin sınırlandırıldığı biliniyor.Böyle zamanlarda YouTube istatistiklerine bakarak aslında internetinizin ne kadarını kullanıldığını göreceksiniz.Bu da  sizin YouTube de video izleyememe gibi sorunlar yaşadığınız zamanlarda sorunun neyden kaynaklandığını gösterecektir.

    YouTube üzerindeki internet hızımı öğrenebili miyim? YouTube de videolarım hangi hızda yükleniyor?

    Aşağıdaki adımları izleyerek YouTube istatisklerini görebilirsiniz.

    1. YouTube üzerinden herhangi bir video açın, Full HD video seçmeniz kıyaslama açısından daha iyi olacaktır.
    2. Videonun üstüne sağ tuş ile tıklayın ve açılan menüden Meraklısı için istatistikler yazısına tıklayın.
    3. Meraklısı için istatistikler yazısına tıkladığınızda sol üst köşede istatiklerin oluştuğunu göreceksiniz.
    4. istatikler ekranına baktığınızda şu anda internetin 16 mbit kullanıldığını görebiliyoruz.Ayrıca Buffer istatistiğinde 117.4 saniye yani 2 dakika kadar videonun bilgisayarınızın önbellendiğine yüklenildiğini görebiliyoruz.

    Siz de bu adımları uygulayarak YouTube üzerindeki internetinizin hızını ölçebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Emeğinize sağlık, yararlı. araz01 7 yıl önce
    • @huseyinking bak da ders al nasıl paylaşım yapılırmış :) hakan 7 yıl önce
    • Rica ederim @hakan hocam :) ismailsarp 7 yıl önce
    • @huseyinking sakin ol şampiyon! sorularını düzgünce sorarsan ve benden bahsedersen cevaplarım elbette hakan 7 yıl önce

    Bana göstermiş olduğu hız biraz düşük değil mi ? :) bende de 12mbps vardı

    Not :TTNET

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Şuanda 1 mbit hız ile YouTube videosunu izliyorsunuz.Bunun birkaç sebebi olabilir. YouTube 1 mbit hızla videoyu hızla yükleyip buffer oluşturmadığından hızınızın bu kadarını kullanıyordur ya da YouTube üzerinde bir yavaşlık söz konusudur ve tam hızınızı alamıyorsunuz dur veya şuanda internet bağlantı hızınız bir başka aygıt tarafından kullanılıyor ve hızınızı tam olarak alamıyorsunuzdur :) ismailsarp 7 yıl önce