YouTube videolarımın trendlere yükselmesi, daha çok izlenmesi için ne yapabilirim?

5 aydır Youtube kanalım var. 300 videom var, toplam izlenme sayım 220 bin.. 300 videoya göre çok düşük değil mi bu rakam? Adamlar tek video atıyor 1 milyonu geçiyor.. Benim 300 videomun toplamı, 220 bin izlenme..

Youtube videolarımın trendlere yükselmesi, daha çok izlenmesi için ne yapabilirim?

wolujud wolujud (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun bir yolu olsa, yani en azından böyle soru ve cevapla çözebileceğin bir yolu olsa herkes bu istediğini yapar.

    Bahsettiğin videolar yani 1 milyon izlenen videolar bir şekilde hedef kiyleye ulaşan ve beğenilen videolar.  Senin gibi milyonlarca kanal sahibi var. Ama onlardan, başarılı olanlardan çok az var.

    Farklı konular deneyebilirsin. Yabancı başarılı olmuş fakat türkiyede olmayan kanalları taklit edebilirsin. Sonra kendine özgü bir formata çevirebilirsin. İşin zor. Herkes video çekiyor ve herkes izlenilmek istiyor.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Mesela "başkaları 1 milyon izleniyor ben niye az izleniyorum" düşüncesinden vazgeçip, kendini başkalarıyla kıyaslamak yerine özgün içerikler üretebilirsin. "1 milyon izleniyorlar" dediğin kişilerin ilk videolarına bak, senden bile az izlenmişlerdir. Hiç kimse annesinin karnından YouTuber olarak doğmadı. Eğer çok izlenenlere özenirsen, bu özenti videolarına da yansır. Durum böyle olunca da hedeflediğin izlenmelere ulaşamazsın.

      İnternet yayıncılığında özgün içerik çok önemli. Başarısız da olsan, başarılı da olsan, kendin olacaksın.

      omercik omercik (9418)