YouTube videolarında siyah çerçeve sorunu

bazı videolarda siyah kenarlıklar var,farklı tarayıcılarda denedim bir şey değişmedi, bu genel bir sorun mu?

leone1907 leone1907 (18)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu bir sorun değil. Çekilen videonun çözünürlüğüyle alakalı bir durum. Senin bilgisayarından, telefondan kaynaklanmıyor.

    https://www.youtube.com/watch?v=VmLILsGh9YU

    Mesela bu videoya gir hiç siyah çizgi olmadığını görürsün.

    EDİT: Bir de tarayıcıdan donanımsal hızlandırmayı kapat bakalım, muhtemelen bu şekilde düzelecektir.

    Google Chrome'da donanımsal hızlandırmayı kapatma:

    Chrome'un adres satırına şunu yazın:

    chrome://settings/system

    Bu sayfada "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" seçeneğini kapatın.

    chrome donanım hızlandırma

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho tablette her videoda yanlar siyah bende :( ozgurlol 5 yıl önce
    • Tabletin kendi ekran çözünürlüğü fazla veya az gelince öyle olur genelde. Yapacak bir şey yok maalesef @ozgurlol omercik 5 yıl önce
    • ama videoda gömülü yazılar bu çerçevelerin altında kalıyor,youtube bunları yanlış mı kırpıyor leone1907 5 yıl önce
    • Böyle olması normal değil işte. Aynı videoyu telefonundan açtığında da bu sorunu yaşıyor musun? @leone1907 omercik 5 yıl önce
    • farklı pcde aynı videolar normal çalışıyor,benim pcde tüm tarayıcılarda sorun var, neden olabilir? leone1907 5 yıl önce

    yukarıda bahsedilen şekilde sorun çözüldü

    leone1907 leone1907 (18)