Youtube virüsü kaldırma

Arkadaşlar bugün başıma tuhaf bir şey geldi. Youtube virüsünü kaldırmak için ne yapmam gerekiyor? Youtube'de sürekli sayfa kendini yeniliyor ve tuhaf reklamlar çıkıyor. Youtube virüsü gibi bir şey var mı? Olay sadece youtube'de oluyor. Şöyle bir pencere açılıyor:

Tebrikler!
Bugünün şanslı Ziyaretçisi Sizsiniz.

Devam etmek için Tamam Tıklayın.

Dediğim gibi sadece Youtube'de virüs karşıma çıkıyor başka sistemlerde böyle bir şey yok.

Youtube virüsü diye bir şey var mı? Bununla daha önce karşılaşan var mı? Youtube virüsünü nasıl temizlerim?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Youtube virüsü diye bir şey hiç duymadım. Muhtemelen sizdeki bir tür adware yani reklam yazılımı.

    Google Chrome kullanıyorsanız uzantıları kontrol edin. Sahte IDM uzantısı veya başka bir uzantı yüklenmiş olabilir.

    Chrome üzerindeki bilmediğiniz tüm uzantıları kaldırabilirsiniz. Bu uzantılar virüs olmasa bile sitelerde reklam çıkmasına, kendinden açılır pencerelere yol açabilir. Bu sebepten kaldırmakt fayda var.

    Youtube virüsü dediğiniz reklam yazılımını kaldırmak için Adwcleaner ve Malwarebytes anti-malware gibi programlardan yararlanabilirsiniz.

    Youtube üzerinde, Youtube gibi popüler siteler üzerinde reklam çıkartan pek çok malware mevcut. Bunlar ile mücadelede yukarıda adını verdiğim  yazılımlar oldukça başarılı.

    Chrome tarayıcısı özellikle reklam yazılımlarının adware yazılımların saldırısı altında. Önerim alternatif olarak Firefox da sisteminizde yüklü olsun.

    Youtube üzerindeki virüs, reklam yazılımını temizlemek için  öncelikle bilgisayarınızı

    Bu iki program sizi reklam yazılımından kurtaracaktır.

    Youtube virüsü olarak adlandırdığınız yazılımlardan korunmak için program kurulumlarını dikkatli yapın.

    Dikkatsiz kurulumlarda bu tür reklam yazılımları sisteminize bulaşır.

    Youtube virüsü kaldırma işlemi için başka bir programa ihtiyac duyacağınızı zannetmiyorum. Bu iki program yeterli olacaktır.

    Sorun devam ederse yorum olarak yazarsanız başka alternatif kaldırma yöntemleri de önerebilirim

    cemkara cemkara (4215)