YoutubeStarter.exe virüs mü?

Arkadaşlar görev yöneticisinde YoutubeStarter.exe diye bir dosya gördüm. Son bir kaç gündür bilgisayarda tuhaf şeyler oluyor. Kendi kendine Youtube videoları açıyor. Ben açmadığıma eminim. Borsa Finans bitcoin gibi videolar karşıma geliyor. Bu videolar geldiğinde baktım YoutubeStarter.exe adında bir dosya gördüm. Bunu ben yüklemedim. C:\ProgramData\Youtube\YoutubeStarter.exe diye bir yolda duruyor. Bunu silsem sorun çözülür mü? teşekkürler.

alivecan alivecan (337)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alican bir kaç soru önce cevaplamıştım. Aşağıdakileri yap:

    Bilgisayarında zararlı bir yazılım var.  Bu zararlı yazılım Borsa Finans Youtube kanalına izlendirme kazandırmak için sürekli video açıyor.

    Öncelikle yapman gereken bilgisayarda Gizli dosya ve klasörleri görünür hale getirmen.

    aşağıdaki işlemleri yapmanda fayda var:

    1. Önce C:\WINDOWS\TEMP\ klasörüne git ve buradaki tüm dosyaları sil.
    2. Daha sonra Görev Zamanlayıcıya git ve burada Youtube adındaki görevi sil.
    3. Son olarak da C:\ProgramData klasöründeki Youtube klasörünü sil. Bu klasörde YoutubeStarter.exe adındaki dosya videoların açılmasını sağlıyor.

    Bu işlemlerden sonra artık Youtube videoları otomatik açılmayacaktır.

    alattin alattin (16999)