Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı

Youtube'de son dönemde sık sık Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı hatası almaya başladım. Daha önce izlediğim, izleyebildiğim videolarda bile karşıma Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı hatası geliyor. Bilgisayara herhangi bir şey yüklemedim. Daha önce Türk Telekom kullanıyordum. Servis sağlayıcı olarak artık Superonline kullanıyorum. Bu hata superonline kullanmaya başladığımda çok sık karşıma çıkmaya başladı.  Ne yapabilirim? tşkler

ceyda ceyda (312)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Son dönemde özellikle Superonline kullanıcılarından bu şikayeti çok duydum.  Youtube bu tür ülke kısıtlamarını IP adresleri üzerinden yapıyor. Her ülkedeki servis sağlayıcılara ayrılmış IP blokları var. Youtube'de bu ip aralıklarına göre engelleme koyuyor.

    Sanırım Superonline ait bazı ip aralıkları Youtube'deki verilerle uyuşmuyor. Örneğin bir video sadece Türkiye'den izlenebilir olarak ayarlandıysa Superonline'nin bazi ip adresleri Türkiye olarak görünmüyorsa o video sizde açılmıyor.

    Sorun tamamen servis sağlayıcı kaynaklı. Elbette bahsettiğim Türk Telekom'da açılan ama Superonline'de açılmayan videolar için.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim... türk telekomda böyle bir şey yoktu.. dediğiniz gibi sanırım. ceyda 5 yıl önce
    • deneme sürecindeyim türk telekoma dönebilirim böyle olursa.. ceyda 5 yıl önce

    VPN kullanabilirsin.

    mutecessis mutecessis (216)
    5 yıl önce cevaplandı

    • işin tuhafı videolar Türk videosu. yani müzik videosu aslında... ceyda 5 yıl önce
    • Enteresan müşteri hizmetleri ne diyor bu duruma ? @ceyda mutecessis 5 yıl önce
    • aradım ama sorun bizde değil diyorlar... ceyda 5 yıl önce