Yüklü ses çıkış aygıtı yok virüsü

windows 8 kullanıcısıyım sağ altta ses simgesinde çarpı var ve yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor bu herkeste olan ve sonra çözdüğü bir sorun biliyorum sorun bundan sonrasında bu sorunu çözdüm güzel güzel ses vardı ama daha sonra pcyi kapatıp yattım ve sabah açtığımda ses yoktu sanırım pcyi her kapayıp açtığımda oluyordu bu bende delirdim artık yardım acil

ahmetbyt7885 ahmetbyt7885 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu sorun birkaç sebep yüzünden oluşabilir.

    • Ses aygıtı sürücüleri Windows tarafından tanındıysa, siz ses aygıtı için özel olarak sürücü indirip kurmadıysanız,
    • Bilgisayarınız masaüstü bir bilgisayar ise, kasaya taktığınız ses kablosundaki temassızlık bu sorunu verebilir.

    Sorunu çözmek için, Masaüstü bilgisayar için Anakart modeline göre, Notebook bilgisayar için de marka modelini Google üzerinde yazarak üreticinin web sitesine gidin ve Ses sürücülerinin Windows 8.1 uyumlu yazılımını indirin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yüklü ses çıkış aygıtı yok bir Windows uyarısıdır. Virüs değil.

      Bilgisayardaki ses sistemini kullanabilmek için öncelikle Windows işletim sistemine sürücü denilen yazılımların yüklenmesi gerekir.

      Bilgisayarın marka ve modelini verirsen yüklemen gereken ses sürücülerinin Windows 8 için olanının linkini yazabiliriz. Bunu yüklediğinde muhtemel olarak sorun düzelecektir.

      Bir de mutlaka Windows 8.1 güncellemesini yap. Sadece Windows 8 kullanıyorsan sorun bundan kaynaklı da olabilir.

      Windows 8 güncellemeleri yüklü olmayan bilgisayarlarda bu tür ses gelmeme sorunu olabiliyor.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • bilgisayarın marka ve modelini nereden bulabilirim bunuda belirtirseniz sevinirim ahmetbyt7885 7 yıl önce
      • @ahmetbyt7885 bilgisayarın laptop mu masaüstü mü? Masaüstü ise anakart modelini yazman lazım. Kasanın içinde anakartın üzerinde yazar. veya kitapçığı varsa ondan da bakabilirsin murat 7 yıl önce

      virüs yazmamın açıklamasını yazmayı unutmuşum pardon bi sitede bi pcye virüs bulaşabileceğine ve düzeltseniz bile tekrar ses gidebileceğini yazıyodu ve banada aynısı oldu bu arada ses driver ını indirip düzeltiyodum şimdiye kadar hep ama nedense 2 gündür driveri yüklerken hata alıyorum yükleyemiyorum format atsam ses felan düzelirmi öyleyse 1 gün içerisinde format atmayı deniyicem şimdiden teşekkürler

      ahmetbyt7885 ahmetbyt7885 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • ses driver ı yüklerken ard arda şu resimlerdeki hataları alıyorum http://hizliresim.com/3vQEE9 ahmetbyt7885 7 yıl önce