Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok

Yeni bilgisayar aldım ve bilgisayarımda ' Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok' diye bir hata alıyorum bu yüzden de hiç ses gelmiyor. Windows 8 işletim sistemi var.

Windows 8 Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok hatasının çözümü nedir?

munir munir (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    abi bendede öyle olmuştu ses kartının programının yeniden yükle çalışıyor %100 oldu bende

    isbaraalp isbaraalp (-3)
    9 yıl önce cevaplandı

      Ses kartı ve/veya ankart driver'larını yüklersen PC'de ses aygıtı olur.

      Not: PC'de yüklü driver'ları kontrol için Bilgisayar Yönetimine değil Aygıt Yöneticisine bakılır (Denetim Masasından ulaşılır).

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

        Windows 8 işletim sistemninde Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok hatası alıyorsanız çözüm için şunları deneyebilirsiniz:

        1. Aygıt yönecisine girin.
        2. Ses video, oyun denetleyicilerini genişletin.
        3. High Definition Audio aygıtını sağ tuşla tıklayın.
        4. Kaldır'ı seçin.
        5. Bilgisayar üreticinizin web sitesine gidin.
        6. Bilgisayar modelinize uygun ses sürücüsünü indirin ve kurun.

        Bilgisayar marka ve modeli vermediğiniz için link veremiyorum. Windows 8 işletim sisteminde Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok hatası hatalı sürücülerden kaynaklanır.  Bilgisayarınızın marka ve modeline uygun ses sürücüsü yüklerseniz sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

        hakan hakan (15424)
        9 yıl önce cevaplandı

          Model Kodu:CD.TKI-4770A

          Model Adı:CASPER NIRVANA (NSH.4770-8T75V-A-W)

          windows 8 yukledım.Yüklü ses çıkış aygıtı yok hatası alıyorum

          yardım lütfen

          hakan3424 hakan3424 (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            Casper için aşağıdaki linkten sürücü indirebilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.Sürücüleri ister seri numaranız ile istersenizde aşama aşama modelinizi seçerek bulabilirsiniz.

            Casper sürücülerini indirmek için tıklayın

            ismailsarp ismailsarp (6010)
            8 yıl önce cevaplandı

            • @ismailsarp Grundig için ney veya hangi siteden indirmeliyim? oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
            • biraz uğraşın ardından grundig için indirme adresi bulabildim. Hem bilgisayar satıp hemde desteğini bu kadar arka planlara saklayıp sanki müşterinin ulaşamamasını sağlamak da acayip gerçekten. Aşağıdaki siteye girin ve model numaranızı model arama yerine yazın, çıkan bilgisayar isminize tıklayarak sürücüleri indirebilirsiniz. https://www.arcelik.com.tr/kullanma-kilavuzlari/ ismailsarp 6 yıl önce
            • örneğin grundig Grundig GNB1568 B1 i5 marka bilgisayar için 1568 araması yapabilir ve bulabilirsiniz. Tam ismiyle bazen bulmayabiliyor. @oyuntubeyoutuber ismailsarp 6 yıl önce