Yüksek boyutlu sql script dosyası nasıl açılır ?

script dosyası

gördüğünüz dosyaları nasıl açabilirim ?

berk berk (224)
7 yıl önce sordu

  • ahahah aynı dosyadan aynı sorunu bende yaşıyorum 5 yıl olmuş çözebildin mi ? kullanici551791 2 yıl önce
  • Açıkcası dump dosyasıydı. Açılmıyor olmasının sebebide buydu zaten. 5 yıl önce uğraşmayı bıraktım. Tam olarak senin sorunun nedir? Dump dosyası değilse eğer yardımımız dokunabilir. With @alaattin berk 2 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Yüksek boyutlu SQL dosyayını hatta 10MB ve yukarı bir dosyayı bir program ile açıp içindekileri görüntülemek mantıklı değil.

Bu bir script dosyası ve içinde muhtemelen veriler var. Bu .sql dosyasını komut ile çalıştırmak daha mantıklı olur

Komut isteminde şu komutu uygulamalısın Berk;

sqlcmd -S <sunucu> -i C:\yuksekboyutluSqldosyasi.sql

Tabi belirli bir database üzerinde çalıştırmak için  şu parametreyi kullanmalısın:

-d [veritabanı]

Yok ille bir program isterim dersen yüksek boyutlu SQL dosyalarını çalıştırmak için bir program var :

Big SQL Script File Runner

Big SQL Script File Runner ile yüksek boyutlu sql uzantılı dosyaları çalıştırabilirsin.

alattin alattin (16999)
7 yıl önce cevaplandı

  • hocam sunucu kısmını anlayamadım o kısmı biraz daha açarmısınız. berk 7 yıl önce
  • Berk, Bilgisayarında SQL Express yüklü mü? Sunucu adresin muhtemelen .\SqlExpress olacaktır. Hani derslerde SQL Management Studio ile bağlanırken Sunucu bölümünde yazan. Bu dosyanın içinde muhtemelen veri var. Bunu bir SQL sunucuya aktarman gerekecek. Yukarıda yazdıklarım buna yönelin. alattin 7 yıl önce

.sql uzantılı dosya nasıl açılır? linkinden .sql uzantısı hakkında bilgiyi ve .sql uzantılı dosyaların nasıl açıldığını öğrenebilirsiniz.

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce cevaplandı

  • Malesef işime pek yaramadı. Dosya boyutu neredeyse 7 gb bu yüzden tarayıcılara sürüklemek bile işime yaramadı .. berk 7 yıl önce

Senin sorunun uzantısı .sql olan dosyayı açacak program değil.

7GB gibi bir dosyayı açmak istiyorsan yüksek ram ve iyi bir işlemcili bir bilgisayara ihtiyacın var. Yani öncelikle iyi donanımlı bir bilgisayar gerekli.

Yoksa yukarıda @damlakoc'un verdiği linkte .sql uzantılı dosyayı açabilmen için tüm programlar listelenmiş.

İyi donanımlı bir bilgisayarda linkteki tüm programlar o dosyayı açar.

murat murat (12492)
7 yıl önce cevaplandı

  • murat bey 8 gb ram 4. nesil i7 işlemciye sahibim bilgisayarım gayet donanımlı ancak malesef ki açılmıyor .. yada ben beceremiyorum :( berk 7 yıl önce