Yüksek cpu kullanımı nasıl düzeltilir

benim bilgisayar leptop kasıyordu macun falan değiştirdim ve fan temizliği yapıldı kasma düzelmişti yaklaşık 20 gün falan sıkıntı yoktu sonra 2gün boyunca pc baya kasmaya başladı bende görev yöneticisine baktım bazı dosyaların çok fazla cpu harcadığını gördüm onları kapadım biraz düzeldi gibi oldu ama geçmedi .Format attırmaya götürdüm adam ekran kartı zarar görmüş format atılmıyor dedi,başka bilgisayarcıya götürdüm format attı ekran kartı ile ilgili bişey söylemedi şuanda cpu kullanımı çok fazla gösteriyor oyuna girdiğim an %90 civarı oluyor ve bilgisayarda fps ayarları falan yapılı daha 1 hafta öncesine kadar hiçbir kasma yoktu ne olmuş olabilir format ile pcde sıkıntı olsa bile düzelmesi gerekmez miydi ? %90 civarında cpu kullanımı oluyor ve harcayan dosyaları toplasam %90 çıkmaz gizliden yiyen bişeylermi var acaba sorun nerdedir disk kullanımıda %3 iken bir anda fırlayabiliyor bazen sabit durmuyor cpuda öyle ani artış gösterebiliyor ne sıkıntısı vardır nasıl çözebilirim

kullanici938590 kullanici938590 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Termal macunu siz mi değiştirdiniz?

    Eğer termal macunu siz değiştirdiyseniz hangi marka macun sürdünüz?

    Genelde kalitesiz termal macunları kısa ömürlü oluyorlar "şahsen yaşamıştım" kaliteli termal macunlar hem uzun ömürlük hemde ısıyı daha iyi iletirler ama düzgün sürdüyseniz.

    Sorun bazen havaların sıcaklığı ve nemden de kaynaklanabiliyor yani bilgisayarın bundan etkilenebilir fakat termal macunu değiştirdikten sonra aradan 20 gün geçtikten sonra %90 derece tuhaf.

    Bilgisayarcılar hiçbir şey bilmiyorlar ve sallıyorlar direkt olarak.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Görev yöneticisine gelip " CPU " kısmına tıklayıp o ekranın fotoğrafını atarmısın?

      hydra hydra (3800)