Yurt dışından gelen aramaya cevap versem bana ücret yazar mı?

Merhaba. Yurt dışından gelen aramalara cevap vermek faturaya ekstra bir ücret yansıtır mı? Bazı yurt dışı aramalarını sadece açarak 40 lira gibi bir ücret yansıdığını duymuştum. Böyle bir şey olabilir mi?

rzgr rzgr (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sen ararsan evet ücret çıkartır fakat başkası seni ararsa neden çıkartsınki ücret.

    Bundan örnek veriyim: Birisini aradığın zaman senin dakikandan gidiyor fakat o seni aradığında onun dakikaları gidiyor.

    Ödemeli ararsa seni o zaman senden ücret keser. Yurt dışı numaralarını ücretsiz bir şekilde aramak istiyorsanız Whatsapp'dan arayabilirsiniz fakat internet gerekli arama yapabilmek için.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hürriyet haberine göre aranan yurt dışı numarasını sadece açıp 'alo' deyip kapatarak faturaya ek ücret yansıdığı geçiyor.. Otomatik olarak çekilişlere katılım sağlanıyormuş öyle rzgr 3 yıl önce
    • Onu bilmiyorum fakat mantıken ödemeli olarak seni ararsa öyle olur ama normal ararsa seni ondan ücret keser. Bazı haberler abartıyor 1 habere kanmamak lazım daha çok araştırmak lazım bu konuyu @rzgr darkcrak 3 yıl önce

    Turkcell'in web sitesinden:

    Türkiye'deyken yurt dışından arandığımda ücretlendirilir miyim?

    Hayır, Türkiye'deyken yurt dışından arandığınızda ücretlendirilmezsiniz.​​

    Biri sizi yurt dışından aradığında size bir ücret yazmaz. Çoğu zaman olan şudur. Yurt dışından biri size çağrı bırakır siz de geri ararsınız işte o zaman size ücret yazar.

    Bu gazete haberlerine çok inanmamak lazım.  Türkiye'de gazeteler doğru bilgi için değil sadece tıklanmak para kazanmak için var.

    hakan hakan (15409)