Yurt dışından kitap siparişi verdiğimde gümrük vergisi öder miyim?

Merhabalar. Abebooks'tan kitap almayı düşünüyorum acaba kitaplarda gümrük vergisi var mı? Ve kargocu ek bir ücret talep eder mi?

salih21 salih21 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kitaplarda bir vergi görünmüyor. KArgo ile ilgili ücret sitede belirtilir. Bunun dışında ek ücret ödemezsiniz.

    Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18,

    • Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20,
    • Kitap veya benzeri basılı yayın için %0,
    • 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (IV) sayılı listede yer alan eşya olması durumunda yukarıdaki oranlara ilave %20,

    oranında tek ve maktu bir vergi tahsil edilir.

    alattin alattin (16984)