Yurtdışından yapılan arama ücretli mi?

Merhaba yurtdışında Vodafone Türkiye hatta sahip biri (faturasız) Türkiye'de Türk hattını aradığında her iki tarafa mı konuşma ücreti yansır yoksa sadece arayan kişiye mı ücret yansıtılır?

firstlight firstlight (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Yurt dışı numarasını aradığınız zaman arayan kişiden ücret kesiliyor diye biliyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

      Verdiğiniz cevap için teşekkürler yurtdışından Türkiye hattı ile Türkiye'de bir kişi ile görüşme yaptığımızda sadece arayandan mı arama ücreti alınır yoksa karşı taraf yani Türkiye'deki kişiye de bu ücret yansır mı?Arayana yansır ancak benim merak ettiğim konu karşı taraf yani Türkiye'deki kişiye yansır mı acaba teşekkürler

      firstlight firstlight (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Hayır yansımaz. darkcrak 2 yıl önce

      Turkcell yurt dışından aramalara ücretsiz demiş, Turk Telekom açıklama belirtmemiş, Vodafone ise ufakk bir açıklama yaparak dikkatli olunması gerektiğini belirtmiş. Aranmak ücretsiz ama gelen aramayı yapmak ücretlidir. Bunu zaten bilirsiniz. Gelen çağrıyı açabilirsin ama geri arama yapmamalısın.

      hydra hydra (3800)
      2 yıl önce cevaplandı

        Türkiye'deyken yurt dışından arandığınızda ücretlendirilmezsiniz.​​ Sadece Arayan kişi bulunduğu ülkeye, kullandığı tarifeye göre ücretlendirilir.

        alattin alattin (16999)