Zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın hatası

Kingroot ile rootladığım Android telefonumda sürekli "zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın" hatası veriyor. Bunun sebebi nedir?

Zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın uyarısını nasıl kapatırım?

zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın uyarısı neden çıkıyor?

    Telefonunuzu rootladığınız zaman Google Play Protect koruması, rootladığınız uygulamayı zararlı olarak nitelendiriyor. Kingroot gibi root yönetim uygulamaları telefonunuzun sistem erişimini yönetebilir, bir sistem uygulamasını kaldırmanıza olanak sağlayabilir, yani root denince aklınıza gelen her şeyi yapmanızı sağlar.

    Gerçekte kingroot zararlı bir uygulama değil aslında. Android işletim sistemi buna karşı sizi sadece uyarıyor.

    Zararlı uygulamanın yüklemesini kaldırın uyarısını nasıl kapatırım?

    Bu bildirimi bizzat Google Play Store'un kendisi gösteriyor. Dolayısıyla bildirimi kapatabilmek için mecbur Google Play Store uygulamasının bildirimleri gösterme özelliğini kapatmanız gerekiyor.

    Play Store bildirimlerini kapatmak için:

    1. Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulama yöneticisi'ne girin.
    2. Buradan Google Play Store'a tıklayın.
    3. Bildirimler'e tıklayın.
    4. Ardından "bildirimlere izin ver" seçeneğini kapatın.

    Bu şekilde "zararlı uygulamayı devre dışı bırak" uyarısını kapatmış olursunuz. Ama Play Store ile alakalı hiçbir bildirim size gelmeyecek. Mesela uygulama güncellemesi olduğu zaman onun bildirimi de gelmeyecek.

    Bunu göze alıyorsanız bu şekilde sorunsuz kullanabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)