Zararlı uygulamayı devre dışı bırak hatası

Kingroot ile rootladığım Samsung telefonumda sürekli "zararlı uygulamayı devre dışı bırak" uyarısı alıyorum. Bu uyarı ne anlama geliyor?

Zararlı uygulamayı devre dışı bırak ne demek?

Zararlı uygulamayı devre dışı bırak hatasını nasıl kapatırım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zararlı uygulamayı devre dışı bırak hatası nedir?

    Telefonunuzu rootladığınız zaman bir de root yönetim uygulaması kurulur. Örneğin Kingroot uygulaması hem telefonunuzu rootlamanıza, hem de root erişimini yönetmenize yardımcı olmaktadır. Kingroot gibi root yönetim uygulamaları sisteme tam erişim sağlayabilir/sağlayan uygulamalara izin verebilir, bir sistem uygulamasını kaldırmanızı sağlayabilir. Yani root deyince aklınıza gelen her şeyi yapabilir.

    Android bunu telefon için bir tehlike olarak görüyor ve bu konuda sizi "zararlı uygulamayı devre dışı bırak" diye uyarıyor.

    Aslında Kingroot uygulaması gerçekte telefonunuz için tehlike arz eden bir uygulama değil. Sadece Google Play Protect koruması onu tehlikeli olarak gördüğü için sizi uyarıyor.

    Zararlı uygulamayı devre dışı bırak uyarısını nasıl kapatacağım?

    Bu uyarıyı doğrudan Google Play Store uygulaması veriyor. Yani bunu kapatmak için Google Play Store uygulamasının bildirimlerini engellemelisiniz.

    Play Store bildirimlerini kapatmak için:

    1. Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulama yöneticisi'ne girin.
    2. Buradan Google Play Store'a tıklayın.
    3. Bildirimler'e tıklayın.
    4. Ardından "bildirimlere izin ver" seçeneğini kapatın.

    Bunu yaptığınız zaman artık "zararlı uygulamayı devre dışı bırak" uyarısı çıkmaz. Ama Google Play Store ile alakalı hiçbir bildirimi alamayacaksınız. Mesela bir uygulamanın güncellemesi olduğu zaman bu size bildirim olarak gelmeyecek.

    Bunu kabul ediyorsanız sorun yok. Bu şekilde sorunsuz kullanabilirsiniz.

      omercik omercik (9418)