Zencommerce'de başka bir siteden alınmış alan adını (domain) mağazama nasıl yönlendiririm?

Zencommerce e-ticaret sistemini kullanıyorum. Godaddy üzerinden alınmış bir alan adını ZenCommerce mağazama yönlendirmek istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zencommerce'de başka bir siteden alınmış alan adını (domain) mağazama nasıl yönlendiririm?

    Godaddy üzerinden alınmış bir alan adını, Zencommerce mağazanızda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

    1. Öncelikle admin kullanıcı adınız ile Zencommerce yönetici arayüzüne girin.
    2. Magaza yönetici arayüzü 9124341325.myzencommerce.com/admin gibi bir adreste yayın yapar.
    3. Daha sonra Ayarlar > Hosting > Alan adları bölümünü tıklayın.
    4. Kendi Alan Adını ekle seçeneğine tıklayın.
    5. Alan adınızı yazın: uzmanim.net gibi. Ekle butonuna basın.
    6. Alan Adı yönetimi sayfasına döneceksiniz. Burada DNS ayarları yazan başlıkta X işareti görüyoranız onun yanındaki soru işareti simgesinin üzerine farenin imlecini götürün. ....A kaydı 46.41.11.24 adresine ulaşmıyor... şeklinde bir mesaj görüntülenecek. Buradaki IP adresini kopyalayın.
    7. Daha sonra Godaddy yönetim paneline gidin.
    8. Burada Alan Adlarım bölümünde DNS kayıtlarını yönet seçeneğini seçin.
    9. DNS kayıtlarında A @  IP adresi şeklinde görünen kayıttaki IP adresini az önce kopyaladığınız IP adresi ile değiştirin. Kaydedin.
    10. Zencommerce paneline geri dönün.
    11. Ayarlar >Temel Ayarlar> Magaza bilgileri bölümüne tıklayın.
    12. Magaza URL adresi bölümünden alan adınızı seçin ve Kaydedin.

    DNS güncellemesi gerçekleştiğinde artık alan alandınızı girdiğinizde Zencommerce magazanız açılacaktır.

    cemkara cemkara (4215)