Zencommerce'de Google Analytics kodu nasıl eklenir?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zencommerce'de Google Analytics kodu nasıl eklenir?

    Öncelikle sitenizi  Google Analytics'a kaydedin ve izleme kodunu alın.  Google Analytics izleme kodu UA-3434 gibi bir koddur.

    Daha sonra şu adımları izleyin.

    1. Zencommerce yönetici paneline girin.
    2. Ayarlar > Entegrasyonlar > Diğer'i seçin.
    3. Açılan pencerede Google Analytics'i seçin. Kur butonuna tıklayın.
    4. Açılan pencerede Google Hesap Kimliği bölümüne UA- ile başlayan kodunuzu yapıştırın.
    5. Aktif'i seçin.
    6. Kaydet'i tıklayın.

    Bu işlemden sonra Zencommerce üzerinde Google Analytics aktif olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)