Zencommerce iyzico entegrasyonu nasıl yapılır?

Zencommerce  iyzico entegrasyonu nasıl yapılır?

Zencommerce e-ticaret alt yapısına iyzico ödeme alt yapısı nasıl entegre edilir?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zencommerce  iyzico entegrasyonu nasıl yapılır?

    Öncelikle iyzico üzerinden API anahtarını öğrenmeniz gerekiyor.

    Adım 1: İyzico API anahtarı ve Güvenlik anahları öğrenme

    1. https://merchant.iyzipay.com/login adresinden iyzico'ya giriş yapın.
    2. iyzico yönetim ekranında sol menüden ayarlar'a gidin.
    3. API Anahtarı ve Güvenlik anahtarını kopyalayın. Bu değerler başta görüntülenmez."Görüntülemek için tıklayın" seçeneğine tıkladığınızda görünür olurlar.

    Adım 2: Zencommerce panelinden iyzico ayarlarını yapma, zencommerce içerisinde iyzico'yu aktif etme

    1. Zencommerce yönetici paneline girin (sitem.com/admin)
    2. Yönetici panelinde Ayarlar > Satışlar > Ödemeler bölümüne gidin.
    3. Iyzico seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.
    4. Aktif: Evet yapın.
    5. iyzico ayarları bölümüne tıklayın.
    6. API ID bölümüne iyzico panelinden kopyaladığınız API anahtarı Secret Key, bölümüne de Güvenlik anahtarını yapıştırın.
    7. Kaydedin ve çıkın.

    Zencommerce üzerinde iyzico entegrasyonunu tamamladınız. Artık sitenizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz. Önerim siteniz üzerinde 1 TL'lik bir ürün tanımlayın ve kendi kredi kartınız ile satın alarak sistemi test edin.

    cemkara cemkara (4215)