ZenMate çalışmıyor sorunu

ZenMate'i aktif ettiğimde sunucuya bağlanıyor, Zenmate simgesi yeşile dönüyor. Fakat sitelere giremiyorum. Zenmate açıkken hiç bir site açılmıyor. Sitelere girmek istediğimde şu hata mesajı geliyor

İnternet bağlantısı yok

Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Sistem yöneticisiyle iletişime geçme
  • Proxy adresini kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED

Zenmate sunucularını değiştirdim, farklı sunucular denedim sonuç yine aynı. Zenmate çalışmıyor.

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Zenmate çalışmıyor - İnternet bağlantısı yok hatasını çözümü nedir?

    Zenmate simgesi yeşile dönüyor, sunucu değiştirdiğiniz halde İnternet bağlantısı yok hatası alıyorsanız Zenmate sunucuları yoğun trafikten dolayı çalışamaz duruma gelmiş demektir.

    Zenmate sunucuları Türkiye tarafından engellenmiş görünüyor. Yurtdışından yaptığımız kontrollerde  Zenmate sunucuları düzgün şekilde çalışıyorken, Türkiye'de Zenmate sunucularına erişim engellenmiş durumda.

    Zenmate ücretsiz sürümünde ABD, Almanya, Romanda, Hong Kong sunucularını kullanılmasına izin vermektedir.  Tüm sunucuları tek tek kontrol ettiğimde hepsinin aynı tepki verdiğini gördüm.

    Bu gibi durumlarda en iyi yöntem farklı bir VPN servisi kullanmakdır.  Test edilen diğer alternatif VPN sunucularına yönelebilirsiniz.

    Zenmate alternatifi programlar: Zenmate alternatifi VPN programlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz

    VPN programları zaman zaman yoğunluktan dolayı hata verebilir.  Bu sebepten telefon ya da bilgisayarınızda alternatif bir kaç program bulundurmakta fayda var. Sırası ile bu programları deneyeblirsiniz.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Zenmate tarafından uzmanim.net'e az önce yapılan açıklama şu şekilde:

      "Türk Hükümeti 4 Kasım tarihinde tüm VPN servislerinin engelleneceğini duyurdu. Zenmate ekibi Zenmate'in Türkiye'den tekrar erişilebilir olması için sıkı bir çalışma içinde."

      Zenmate'i engelleyen servis sağlayıcılar listesinde Vodafone ve Superonline görünüyor. Artık listeye Turk Telekom'da girecek.

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Geçmiş olsun. İyi bir servisti. Umarım tekrardan düzelir. murat 7 yıl önce
      • Bakalım nereye kadar gidecek böyle.. ismailsarp 7 yıl önce

      Engellemelerinde ki amaç nedir ben onu anlayamadım. Hükümet'in derdi ne bu konu da

      notify notify (538)
      7 yıl önce cevaplandı

      • youtube'a işid tarafından yüklenmiş bazı videolar var. Propagandanın önüne geçmek için böyle bir yol izliyorlar. murat 7 yıl önce