Zenmate'i ne zaman açsam twittera virüs bulaşıyor ?

Bir kaç ay önce bir konu açmıştım http://uzmanim.net/soru/sabitlenmis-tweetimi-favlayan-mustehcen-hesaplar/70582

Bu hesapların beni nerden bulduğunu anlamaya çalışıyordum. Açtığım konudan itibaren favlayan olmamıştı. Şimdi bi şey farkettim hep internet erişimi engellenmesi vb. durumlarda bu hesaplar favlıyor. 2-3 gündür ZenMate açıp twittera giriyorum. (+18 sitelere girmiyorum!) Ardından bi sürü hesap favlıyor bu nedir ya?

Yoksa bu olayın ZenMate ile ilgisi yok mu neyle ilgisi var nasıl kurtulucam artık bi çözüm bulun rezil oluyorum.

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorununuzun Zenmate kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.YouTube kapatılmasından itibaren adı hızla yayılan Zenmate, şimdi VPN aracını daha da geliştirerek kullanıcılarına hizmet vermeye başladı.Zenmate bugün VPN programlarında ilk önerilenler içerisinde yer alıyor.Hâl böyle iken Zenmate kullanan birçok kullanıcı var.Ancak sizin gibi şikayeti olanı görmedim.

    Sorununuzun Zenmate ile ilgili değil,

    • Twitter üzerinde çalışan bir uygulamanın zamanında sizden izin alarak yaptığı bir işlem,
    • Bilgisayarınızda zararlı bir yazılımın sizden izinsiz gerçekleştirebildiği komutlar,
    • Kullandığınız web tarayıcının sizden izinsiz yapabildiği komutlar,

    olma ihtimali fazla görünüyor.

    Bu sebeple sizin yapabilecekleriniz hesabınızı daha güvenli hale getirip, sizden izinsiz hiçbir kaynak tarafından komut verilemeyen hale getirmek olmalı.

    • Twitter üzerinde kayıtlı şifrenizi mutlaka değiştirin, ardından twitter'e bağlı e-posta hesabınızın şifresini de değiştirin.
    • Twitter üzerinde çalışan bilmediğiniz uygulamaları kaldırın.Twitter hesabınıza giriş yapmanızın ardından bu linke tıklayarak direkt olarak uygulamalar bölümüne girebilirsiniz. (Manuel olarak Ayarlar->Uygulamalar bölümünden ulaşılabilir).(Facebook bağlantısını da güvenmiyorsanız kaldırın.)
    • Bilgisayarınızda aşağıdaki programlar ile tarama yapın ve ardından gerçek zamanlı koruma sağlayan ücretli veya ücretsiz bir antivirüs yükleyin.

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    taramaların ardından gerçek zamanlı ücretsiz sunulan bir antivirüs yükleyebilirsiniz.Avast bu kategoride işinin ehillerinden.Buraya tıklayarak ücretsiz programa ulaşın.

    • Diğer bir aşama olarak kullandığnız web tarayıcıları sıfırlayın ve eklentilerini gözden geçirin.Bilmediğiniz eklentilerden kurtulun.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Tüm bu işlemlerin ardından sizden izinsiz hiçbir şekilde twitter hesabınız üzerinde bir değişiklik olmaması gerekiyor.

    Düzenleme: 10.11.2016 Toplu Favori Silme

    *Bu bilgi başka bir site üzerindeki kullanıcıdan alınmıştır.

    • Twitter hesabınıza girin.
    • Beğenilerin olduğu kısma girin.İsterseniz twitter a giriş yaptıktan sonra bu linkte tıklayarak direkt olarak ulaşabilirsiniz.
    • F 12 tuşuna basın.Bu tarayıcı üzerinde geliştirici araçlarının açılmasını sağlayacaktır.
    • Karşınıza geliştirici penceresi açılacak.Üstte Elemets, Console, Sources gibi menüler göreceksiniz.Console yazana tıklayın.
    • Şu kodu kopyayalın;
      unfavori = setInterval(function(){
      $('.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item').each(function(){
      $('.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item').find(".ProfileTweet-actionButton.js-actionFavorite")[0].click();
      $('.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item')[0].remove();
      })
      },500)
      kontrol = setInterval(function(){
      var tweetsys = $('.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item').length;
      if(tweetsys < 50 || tweetsys == 50){
      $(window).scrollTop(0,document.body.scrollBottom);
      setTimeout(function(){
      window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
      },200);
      }
      },3000)

    • Kopyaladığınız kodu Console sekmesi üzerinde iken herhangi boş alana yapıştırın ve enter tuşuna basın. (Yapıştırma için CTRL+V kullanın)

    Umarım işinize yarar.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp Tweetin altında şu anda gözüken favlardan kurtulmam mümkün mü? Engellediğim zaman sadece bana gözükmüyorlar :/ misty 7 yıl önce
    • Twitter üzerinde normal olarak favorileri teker teker kaldırma şansınız var, ancak bu çok uğraştırıcı bir iş olabilir.Bunu toplu şekilde yapabilen bir kodu başka bir sitede paylaşılmış ve işe yaradığı söylenmiş.Buraya sığmayacağından üstteki yazımın altına ekleme yapıyorum. ismailsarp 7 yıl önce
    • Kendi favorilerimden bahsetmiyorum. Benim sabitlenmiş tweetimi favorilere ekleyenlerin gözükmemesi için ne yapabilirim? misty 7 yıl önce
    • Sanırım bunu yapamayabilirsiniz, bunun yerine önemli değilse twitte silmeniz ve tekrar paylaşmanız nasıl olur? Bu şekilde veriler sıfırlanmış olacak. ismailsarp 7 yıl önce
    • Maalesef paylaştığım tarih önemli yeniden paylaşamayacağım. misty 7 yıl önce
    • Yani bi web sitesi kursanız ve bi ay sonra web siteme bekliyorum diye yeniden tweet atmazsınız. misty 7 yıl önce
    • Tabi bu durumda haklısınız ama başka bir çare var mı, orası muamma. ismailsarp 7 yıl önce

    -1

    Sabitlenmiş tweetim bir reklam yani takipçilerimin kimler favlamış diye bakma olasılıkları yüksek ve ben meme görmelerini istemiyorum! eminim onlar da görmek istemez! Bu mevzu çok canımı sıkmaya başladı artık.Geçen ay açtığım konuya da anlaşılır cevap gelmedi buna da cevap vermiyorsunuz.

    misty misty (556)