Zepeto nedir, ne işe yarar? Zepeto nasıl kullanılır?

Her yerde Zepeto diye bir oyun görüyorum bu ne işe yarıyor?

Zepeto nasıl oynanır?

Zepeto uygulamasının amacı ne? Tam olarak ne için kullanacağız?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zepeto nedir?

    Zepeto, sizin yüz hatlarınıza bakıp buna göre 3 boyutlu size özel 3 boyutlu avatar (çizgi film karakteri gibi) yapan basit bir uygulama. Aslında uygulamanın öyle fazla bi espirisi yok, sadece bunu yapıyor.

    Ayrıca Zepeto ile kendinize özel yaptığınız karakterlerden emoji de çıkarabiliyorsunuz. Yani anlaşılacağı üzere Zepeto tamamen eğlence amaçlı geliştirilmiş farklı bir aplikasyon diyebiliriz.

    Zepeto nasıl indirilir?

    Zepeto'yu Google Play Store'dan indirmek için buraya tıklayın.

    Zepeto'yu Apple Store'dan indirmek için buraya tıklayın.

    Zepeto ile nasıl avatar yapılır?

    Uygulamayı açtıktan sonra ilk önce Create Zepeto diyerek Facebook, Twitter veya mail ile kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra nasıl karakter yaratabileceğinizi yazının devamında öğrenebilirsiniz.

    1. Adım: Seçeneklerden biriyle kayıt olup ilerledikten sonra Zepeto sizden o an yüzünüzün fotoğrafını çekmenizi isteyecek. Yüzünüzün fotoğrafını çekin ve ilerleyin.

    2. Adım: Kısa bir süre bekledikten sonra karakterinizi oluşuyor. Mesela Zepeto uygulaması bana böyle bir karakter yaptı.

    zepeto karakter yarat

    3. Adım: Şimdi terkar ilerleyin. Bir sonraki adımda Zepeto, yaptığınız karakteri düzenlemenize imkan veriyor. Örneğin saç stilini beğenmediyseniz buradan yeni bir saç yapabiliyorsunuz.

    zepeto karakter düzenle

    4. Adım: Bir sonraki adımda oluşturduğunuz karaktere isim vermeniz gerekiyor. Size özel olduğu için istediğiniz ismi verin.

    zepeto karakter isimlendir

    Zepeto uygulamasından avatar oluşturma işlemi aslında bu kadar basit. Çok eğlenceli ve değişik bir uygulama :)

    Zepeto'dan oluşturduğum avatarı nasıl emoji yaparım?

    Zepeto uygulamasında size özel bir profil sayfası var. Bu profil sayfasından Zepeto uygulamasının, avatarınızla alakalı yaptığı emojileri kullanabilirsiniz.

    1. Adım: Zepeto'daki profil simesine dokunarak profiline gelin.

    2. Adım: Buradaki Emoji bölümünden beğendiğiniz emojilerin üstüne 1 defa dokunduğunuzda paylaşma seçenekleri çıkar. Buradan emojileri WhatsApp, Instagram veya istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

    zepeto emoji oluştur

    Zepeto'nun bu profil sayfasındaki diğer bazı bölümlerden de bahsetmek istiyorum.

    • Edit Face: Buradan oluşturduğunuz hali hazırda avatarın saçını, ten rengini, kaş tipi gibi detaylarını yeniden düzenleyebilirsiniz.
    • My Closet: Bu kısımdaki oluşturduğunuz karakterin giyimini kuşamını şekillendirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Mesela oluşturduğunuz karaktere beyaz ayakkabı, beyaz tişört giydirebilirsiniz.
    • My Space: Bu kısımda oluşturduğunuz karakterin odasını düzenliyorsunuz. Fark etmişsinizdir karakter oluşunca sanki bir odada ayakta duruyormuş gibi. İşte bu My Space kısmından o odanın duvarına saat asabilirsiniz, dolap koyabilirsiniz vs. daha bir çok düzenleme yapabilirsiniz.
    • Item Shop: Burası da adından da anlaşılacağı üzere yeni eşyalar, aksesuarlar alabileceğiniz bir yer.

    Zepeto gerçekten eğlenceli bir uygulama. Ben biraz kullandım ve boş vakitlerde özellikle iyi uğraşılır.

    omercik omercik (9418)