.zip tehlikeli olabileceği için Chrome tarafından engellendi - 2021 Çözüm

Bilgisayarı sıfırladım. Chrome tarayıcısını yeniden yükledim. Şimdi bir zip dosyası indirirken .zip tehlikeli olabileceği için Chrome tarafından engellendi hatası alıyorum. Dosya indiremiyorum. Sitenizdeki eski çözümlere baktım ama sanırım ayarın yeri değişmiş. 2021 yılı için güncel çözüm var mı?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    tehlikeli olabileceği için Chrome tarafından engellendi Chrome hatası bir güvenlik uyarısıdır ve Chrome'un şüpheli bulduğu dosyalar indirilirken karşınıza çıkar.  Dosyada virüs olmadığına eminseniz aşağıdaki işlemi yapın. Virüs şüpheniz varsa dosyayı mutlaka virüs taramasından geçirin.

    Evet bu ayarın yeri Chrome 87 sürümünde farklı yerde.

    1. Chrome tarayıcısını açın.
    2. Chrome adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://settings/security

      Chrome güvenlik ayarı

    3. Bu sayfada size Güvenli Tarama için 3 seçenek sunuluyor. Gelişmiş koruma - Standart Koruma ve Koruma yok (önerilmez) Eğer dosyada virüs olmadığına eminseniz Koruma yok olarak bu ayarı değiştirin.

    Bu ayar değişikliğinden tehlikeli olabileceği için Chrome tarafından engellendi hatası artık Chrome tarayıcısında karşınıza çıkmayacaktır.

    hakan hakan (15424)