ZTE modeme bağlanan cihazların internet bağlantısını kesme şekilleri

Öncelikle Merhabalar kısaca konuyu ele alacak olursam sorum şu şekilde :

ZTE marka modem kullanıcısıyım ve modeminin arayüze giriş yaptığımda modemime bağlı olan cihazların bağlantısını kapatmak istiyorum ve kapattığımda istediğim zaman tekrar açtığımda otomatik olarak tekrar bağlanmasını istiyorum.

Buna benzer veya bir ayarlama var ise ZTE arayüzünden bunu nasıl yapmalıyım ve önemli olan hususlar neler olmalı ?

-Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    ZTE modem arayüzünü bilmiyorum ancak standart olduğunu varsayıyorum.

    Kablosuz > MAC Filtreleme > buradan yapabilirsin, Wifi'ye girmesini istemediğin kullanıcıların MAC adresini yazarak onları engelleyebilirsin, dilediğin zaman MAC filterelemesini kapatarak tekrar bağlanmalarını sağlayabilirsin. Dediğin şey sadedce MAC filtereleme ile olabilir.

    ZTE kullanmadığım için internetten nfotoğraf bulmak zorunda kaldım.

    Interface Setup ( Arayüz kurulumu ) > Wirelles > MAC Adresi filtreleme kısmına gelip, buradan MAC adresini Activated yapıcaksın, Action kısmını Deny yapacaksın, bu sayede yazdığın MAC Adresleri ağ'a giremeyecek,eğer Action kısmını Allow yaparsan sadece MAC adresini yazdığın kişiler wifi'ye erişim sağlayabilecek.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      @hydra nın dediği gibi MAC adresi üzerinden filtreleme / engelleme yapmak doğru olan yöntem. Bir diğeri de Ip adresi üzerinden ama IP adresi değişebileceğinden dolayı bı sıkıntılı olur.

      Modem arayüzünü kontrol et. MAC adresi filtreleme ile ilgili bir bölüm olmalı.

      murat murat (12492)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler önerileriniz için. lucas77 3 yıl önce

      Ek olarak: Yanlış cihazı engellememek için, engellemek istediğin cihazın MAC adresinin ne olduğunu da bilmen çok iyi olur. Örneğin engellemek istediğin cihaz komşunun iPhone X'i ise, onun telefonunda ayarlardan MAC adresini öğrenip engellemeyi ona göre yapmak gerekiyor.

      Böyle bir imkanın yoksa en azından engellememen gereken cihazların MAC adresini öğrenirsen, geriye kalan da doğal olarak engellemek istediğin cihazdır. Ters mantıkla da bulmak mümkün.

      omercik omercik (9418)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler öneri ve verdiğiniz bilgiler için. lucas77 3 yıl önce

      Arkadaşlar Merhabalar modemime yanlış bir şey yapmak istemiyorum yanıtlarınızı anladım fakat ZTE arayüzünü beceremedim.

      lucas77 lucas77 (199)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Modem arayüz ayarlarından MAC Adresi filtreleme diye bir yer olacak, ZTE kullanmadığım için görsel olarak gösteremiyorum. hydra 3 yıl önce
      • Eğer yapamıyorsan Kullandığın ISS'yi ara yardımcı olurlar hydra 3 yıl önce
      • Yani müşterisi olduğum internet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini mi aramalıyım. lucas77 3 yıl önce
      • TTNET kullanıyorsan 444 1 444 numarasını aramalısn hydra 3 yıl önce
      • Bilgileriniz için Teşekkür Ederim lucas77 3 yıl önce