Zula kasma sorununu nasıl düzeltirim?

merhaba benim bilgisayarımda zula kasıyor ya lütfen yardımcı olun

bilgisayarın özellikleri

ram 2 GB

işlemci: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20 GHz 2.20 GHz

sistem türü 32 bit

işletim sistemi: windows 7 Ultimate

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 420 2 GB

Lütfen sorun bendemi yoksa başka bişidenmi kaynaklanıyor nasıl cözebilirim

ibrahimbs ibrahimbs (1)
5 yıl önce sordu

  • Sorunun hala düzelmediyse zula içersindeki ayarlar kısmından oyunun görüntü kalitesini düşürerek oynayabilirsin. veysi2023 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisayarın donanımsal olarak Zula'yı rahatlıkla oynatır. Zula kasma sorunuyla alakalı sana bazı öneriler yapacağım.

Zula kasma sorunu çözüm önerileri

1-) Antivirüs programını kapat

Bilgisayarında bi antivirüs programı yüklüyse onu Zula oynarken kapat. Antivirüs bilgisayarı her an denetlediği için özellike online oyunlarda bazen böyle kasmaya yol açabilir.

2-) Ekran kartı sürücünü kaldır yeniden yükle

İlk önce Display Driver Uninstaller ile NVIDIA ekran kartını kaldır. Daha sonra https://www.geforce.com/drivers sitesinden tekrar indir ve yükle.

Sürücü yüklendikten sonra ZULA ikonuna sağ tıkla ve:

Grafik işlemciyle çalıştır > Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi'ni seç. Böyle ZULA oyunu NVIDIA ekran kartıyla çalışır. Eğer düzelirse sürekli bu şekilde çalıştırma yöntemini de anlatırım.

3-) Bilgisayarında virüs temizliği yap

Her ihtimale karşı bilgisayarında virüs temizliği de mutlaka yapmanı tavsiye ederim. Tecrübeyle sabittir. Bulaşan virüsleri temizleyince bilgisayarımda performans artışı yaşadığım zamanlar oldu.

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Yukarıdaki programların hepsiyle tek tek bilgisayarında geniş bir temizlik yapabilirsin.

En sonunda CCleaner yazılımıyla da genel bir bilgisayar temizliği yaparsan çok güzel olur.

CCleaner nedir? CCleaner nasıl kullanılır? linkine tıklayarak nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • Ben o sürücüyü yükledim fakat bende zulaya sağ tıkladığımda Grafik işlemciyle çalıştır > yok yani grafik işlemciyle calıştıramıyorum ibrahimbs 5 yıl önce
  • Masaüstünde boş bir yere sağ tık yaptığında NVIDIA denetim masası gözüküyor mu? @ibrahimbs omercik 5 yıl önce
  • Evet gözüküyor ibrahimbs 5 yıl önce
  • Tamam şimdi ona gir. Orada 3D ayarlarının yönetilmesi diye bir bölüm var buraya gir. Buradan program ayarları sekmesine tıkla. Sonra gelen bölümden Zula'yı seç, ve alttaki "tercih edilen grafik işlemci" ayarını "yüksek performanslı nvidia işlemcisi" olarak ayarla bakalım olacak mı @ibrahimbs omercik 5 yıl önce
  • İşte sorunda orda bende o ayarlardada öle bişi yok ibrahimbs 5 yıl önce
  • Sağ tarafta ekle diye bir buton var. Ona tıklayıp zulanın exe dosyasını sen ekle omercik 5 yıl önce
  • Olede yapsam ole bi secenek gelmiyor ya napmalıyım of ibrahimbs 5 yıl önce
  • napmalıyım ben yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile calıstıramıyorum ibrahimbs 5 yıl önce
  • Kanka zaten bi oyun nvidia ekran karti ile calistirma varsa calistirir ben minecrafti entegre grafiki ile başlatsamda GPU nu n %50 oldugunu goruyorum ama cozum aray acam merak etme adils 3 yıl önce

Oncelikle sistem çook zayıf ondan kaynakli olabilir

2 ci bunu indir bide oyle dene https://store.steampowered.com/app/1278480/Smart_Game_Booster/

adils adils (136)
3 yıl önce cevaplandı

  • Lütfen artık konu hortlatmayalım hydra 3 yıl önce
  • Sistem Zula için yeterli hydra 3 yıl önce
  • Citten zula için sistem özellikleri iyi sadece ram baya düşük @hydra darkcrak 3 yıl önce
  • RAM yeterli, 2 GB RAM ile Zula çok rahat bir şekilde oynamıştım. hydra 3 yıl önce
  • RAM yeterli olur fakat arkada sekme açamaz @hydra hele chrome ise :D darkcrak 3 yıl önce
  • Zaten baya eski bir soru bu zannetmiyorum bu soruyu yazan arkadaşın yazdıklarımızı okuyacağını @hydra darkcrak 3 yıl önce