Zyxel modem wifi şifresi değiştirme

Zyxel marka modem kullaniyorum. Wifi

sifresini degistirmem gerekiyor ama modem arayuzune girdigimde wifi adi ve sifresi

farkli gozukuyor. Bu marka modem ilk kez kullandim ve bu durumu anlamadim. Wifi

sifremi nasil guncelleyebilirim?

ajushi ajushi (1)
5 yıl önce sordu

  • Modeli nedir? Marka tamam da.. hakan 5 yıl önce
  • Senin WiFİ şifresi dediğin şey modem arayüzünün şifresi olmasın? Nerede ve nasıl sorun yaşıyorsun tam olarak? omercik 5 yıl önce
  • Modem arayuzune giriyorum. Ag, kablosuz bolumunden sifremi degistirmek istiyorum ama orada ag adi (SSlD) ve ön paylasimli anahtar kismi benim mevcut wifi adi ve sifremden farkli. Bunu anlamadim. Sifremi nasil degistirecem? ajushi 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Modemde ne yazıyorsa o doğru ve geçerlidir.

PC'de WiFi bilinen ağları yenilersin (unut, tazele gibi). Oraya modeminde kayıtlı ve ayarlı SSID gelecektir. Şifresinide girerek ona bağlanırsın.

Not: Eğer WiFi şifresi değiştireceksen önce modeme kablo ile bağlantı yapmalı ve ondan sonra gerekli değişiklik ve ayarları yapmlalısın.

Bunu yaptığında halihazırda bağlı olduğun yerel ağın ve kablosuz bağlantının doğru olup olmadığıda net olarak anlaşılacaktır.

Belki bilmeden komşunun WiFi'sinede bağlı olabilirsin, öyle değilmi sencede?! :)

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Tesekkurler arkadasim aynisini yapip sifreyi degistirmistim ama telden yine ayni aga eski sifreyle baglandim. Bu marka modemi ilk kez kullaniyorum. Belki bilmedigim farkli bi ozelligi var diye dusunmustum. Yarin tekrardan denerim. ajushi 5 yıl önce
  • Evet, modeme kablo ile baglanmadigim icin olabilir,mantikli. ajushi 5 yıl önce