Zyxel NS225 parolası nasıl sıfırlanır?

Unutulan Zyxel NS225 cihazın admin parolası nasıl sıfırlanır?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uzun süredir evde boşta duran Zyxel NS225 NAS cihazını kullanmaya karar verdim.  Kullanma klavuzunda Zyxel NS225 için varsayıla kullanıcı adı admin parola da 1234 olarak verilmişti.

    Fakat admin ve 1234 bilgileri ile Zyxel NS225 cihazına bağlanamadım. Belli ki bir ara cihazın parolasını değiştirmişim. Aklımda olan kombinasyonların hiç biri işe yaramadı. Tek yok parolayı sıfırlamaktı.

    Zyxel NS225 parolası nasıl sınırlanır?

    Zyxel NS225 parolayı sıfırlamak için cihazın arka tarafında ethernet girişinin hemen altında küçük bir resetleme deliği var. Bir iğne yardımı ile Zyxel NS225 açıkkan bu deliğin içinde bulunan düşmeye basın. Yaklaşık 10-15 saniye basılı tutun. Zyxel NS225 bu arada bir kaç kez bipleyecektir.

    Daha sonra iğneyi delikten çıkarın. Bu işlem sonunda artık varsayılan kullanıcı adı ve parolayı kullanabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ama bu sadece Zyxel NS225 için böyle değilki. Diğer modemler içinde böyle.. Hatta belki değişik birçok farklı cihaz içinde aynı şekilde.. Bence başlığı değiştirmelisin :) temmuz 6 yıl önce
    • Pardon, modem değil veri depolama cihazıymış. Ama yine dediğim gibi.. Modemlerde ve bazı başka diğer cihazlardada aynı şekilde.. Demek senin bu ağ veri depolama cihazındada böyle.. temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz evet NAS cihazı. Yeri biraz gizli gibi ilk baktığımda göremedim. Bu sebepten aynı cihazı kullanan varsa iyice baksın diye paylaştım :) alattin 6 yıl önce