Zzla uzantisi nasıl çözülür?

Maalesef 5 yıl önceki sorun şimdi bir daha başıma geldi. Dosyalarım sifrelendi. Bu sefer zzla uzantisi olarak. Bir öncekini sizin sayenizde çözmüş dosyalarımı kurtarmıştım bir çoğunu. Bunun bir çözümü var mı? Teşekkür ederim.

researcher09 researcher09 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    .zzla uzantısı STOP / DJVU uzantısıdır. Fidye ödemek dışında şuanda bilinen bir çözümü yoktur.

    STOP DJVU fidye yazılımı sürekli farklı varyantlar ile karşımıza çıkıyor. Maalesef çok yaygın ve şuan bilinen bir çözümü yok.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

      Daha önce karşılaştığım CCC uzantılı fidye virusununde bir cozumu yoktu...dosyalarımı yaklaşık 1.5 2 sene sakladım...sonunda burda buldum çözümü...bununda saklayayim belki burda paylaşırsınız...yanlız şu an b.sayarimda bu virüs hala aktif nasıl temizleyebilirim...teşekkür ederim

      researcher09 researcher09 (1)