BIOS güncellemeleri hangi aralıklarla çıkar?

151515 (11) 6 yıl önce sordu

Anakartım'ın sitesine bakıyorum 3 ayda 1 kere yeni sürüm çıkmış arada bir hala bakıyorum şuan yeni bir sürüm yok. Bu nasıl işliyor? Yani genel olarak BİOS güncellemeleri her ayda 1 yeni sürümleri mi çıkar?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

..Ve bu güncellemelerin sıklığı giderek azalır, bir süre sonra (anakart modelinin üretimi son bulduktan ve yeni modeller çıktıktan sonra) bu tamamen sona erer; o modelde artık yeni BIOS yazılımı çıkmaz, güncelleme olmaz. Zira yeni modeller çıkarmışlardır, eskinin hükmü ve itibarı kalmamıştır. Yoksa piyasaya çıkardıkları yeni modelleri istedikleri hız ve yoğunlukta satamazlar. Bir satış ve kazanç politikasıdır bu.

151515 6 yıl önce

aynen haklısınız bu konuda kapitalist düzen işte :((

temmuz 6 yıl önce

Evet, tamda öyle :) @151515

151515 6 yıl önce

merhaba dün dedim bugün çıkmış :D benim şuan ki 3408 sürümü ama yeni sürümde isim yazmıyor? https://www.asus.com/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/ @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Ne güzel işte, tamda senin şansına.. Download et ve klasör içerisindeki (Rar'ı extract edeceksin elbette önce) MEUpdateTool exe'sini çalıştır. Kolay gelsin @151515

temmuz 6 yıl önce

Bu bir doğrudan BIOS yazılımı değil o yüzden BIOS sürüm kodu (numarası) yok. Ama BIOS'su ve sistemide etkileyen, güvenlik açıklarının kapatılmasını sağlayan bir güncelleme, chipset güncellemesi @151515

temmuz 6 yıl önce

"MEUpdateTool_UI_consumer Intel potansiyel risk altında gömülü platformlar içinde yer alabilecek güvenlik açıklarını tespit etti. Intel valide ve tespit edilen güvenlik açıklarını gidermek bir ME ve yazılım güncellemelerini yayınladı. Böylece, şiddetle ilişikte MEUpdateTool kullanarak aracılığıyla son sürüme ME güncellemenizi öneririz. * Size ME Sürücü güncellemek önermek (Destek -> Sürücü & Utility -> Yonga seti) eşzamanlı son Sürüm 11.7.0.1040 için." @151515

151515 6 yıl önce

sağ olun hocam yanda sürüm sayısı çıkmayınca dedim bu ne böyle normalde 3410,3412 gibi yeni sürümler olurdu ya. Eyvallah hemen güncelleme yapacağım. Şimdi hocam bu normal güncelleme gibi fat dosyasını belleğe atmalı sonra BİOS'a girip orada belleği seçmeli değil mi? tam ne yapacağım anlatırsan sevinirim< @temmuz

151515 6 yıl önce

ayrıca tek bunu yapmak yeterlimi sonda bir araç daha indirip onu da yapın diyor? ayrıca bunu yaptıktan sonra format atarsam format sonrası tekra mı bu işlemleri yapmam gerek? @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Masaüstünde Rar dosyasını dışarıya, klasöre çıkart ve sonra klasör içerisindeki MEUpdateTool dosyasını çalıştır (tıkla). Hepsi bu kadar. Kolay gelsin @151515

151515 6 yıl önce

eyvallah yapıyorum şimdi :))

151515 6 yıl önce

hocam ya çok beceriksizim :(( indirdim dediğinizi yaptım içeride bir sürü dosya varmış hangisi çalıştıracağım ben? @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Başka download falan yapın demiyor, sana -şiddetle- tavsiye ettiği şey MEUpdateTool aracını kullanıp yonga seti (chipset) güncellemesi yaparak mevcut chipset sürücüsünü son sürüme yükseltmendir (sürüm 11.7.0.1040). MEUpdateTool.exe dosyasını çalıştıdığında bunlar olacak zaten, yükleme sırasında takibinide yapar gözlerinle görebilirsin. Format sonrası yeniden yüklemek çokmu zor, dertmi yani? Evet, yeniden bu güncellemeyi yaparsın , n'olurki @151515

151515 6 yıl önce

sizi çok yordum hakkınızı helal edin ben sizler gibi bilgili değilim şimdi bilgisayarı yeniden başlattım o çok dosya var dedim ya meğer dikkat etmemişim dediğiniz addaki dosyası çalıştırdım zaten bir 2 dakika Asus yazılı bir kurulum geldi sonra ingilizce yeniden başlatın dedi. eyvallah hocam tabi format sonrası yaparım 3 MB boyutunda bir şey sizin emeğiniz ödenmez tek bu soru için demiyorum ne kadardır sizler yardım ettiniz bana başka hesaplarımla :))

temmuz 6 yıl önce

Hangisini çalıştıracağını herhalde 3-4 defa yazmıştım, yniden yazıyorum; MEUpdateTool dosyasını çalıştıracaksın :( @151515

temmuz 6 yıl önce

Hiç önemli değil. Yardımlaşmak ve dayanışmak bir erdemdir; en insani en güzel davranış şekillerindendir. Bunun için buralardayız ve kimse kimseye borçlu değil, merak etme :) @151515

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bunun kesin bir tarihi yok. O anakartın BIOS'unda giderilmesi gereken bug'lar varsa ve üretici bunu tespit ederse 2 hafta sonra bile yeni bir güncelleme yayınlayabilir. Duruma göre değişmektedir bu zaman aralığı...

151515 6 yıl önce

anladım bakıyorum da hep aynı sürüm ya

151515 6 yıl önce

merhaba dün dedim bugün çıkmış :D benim şuan ki 3408 sürümü ama yeni sürümde isim yazmıyor? https://www.asus.com/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/ @farurhenho